Çözüldü i5 9400F ve RX 580 tabanlı sistemde GTA 5 takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sclxz

Hectopat
Yer
Fox River
Selam Gta 5 oynarken ani takılmalar meydana geliyor sistemim: İ5 9400F/ ASUS DUAL RX 580 8 GB/8 GB RAM 2666 MHZ grafik ayarlarımı nasıl yapmalıyım ya da bu ani takılmaları nasıl azaltırım? Ekran kartı driver en son sürüm acaba ondan mı?

Çözüm
Anlayamadım tam olarak, YouTube'daki hangi arkadaş?
Bir video izledim, videoyu çeken kişi :)

Hocam düzelttim sorunu. Windowed borderless oynuyordum, fullscreen yaptım düzeldi. CPU kullanımı 30'larda şu an ama ekran kartı kullanımı 0'larda drop vs yok ama FPS 55'lere düşüyor, nedeni nedir?
Oyunda yüksek para hilesi yaptınız mı? Mesela ben hikaye modunda çok fazla para hilesi yaptım ve oyun sonradan takılmaya başladı ama nasıl olduysa sonradan geçti.

Ani takılmalar genelde yüksek sıcaklıklar, RAM yetersizliği, HDD'de meydana gelen aksaklıklar veya işlemcinin yetersiz kaldığı durumlarda ortaya çıkabilir. Önerim, öncelikle sisteminizi tam olarak belirtin daha sonrasında MSI Afterburner ile oyun içi kullanım değerlerinizi paylaşın.

Oyunda yüksek para hilesi yaptınız mı? Mesela ben hikaye modunda çok fazla para hilesi yaptım ve oyun sonradan takılmaya başladı ama nasıl olduysa sonradan geçti.

Yok sadece offline de %100 Save var.

MSI Afterburner'dan oyun içi değerleri paylaş. Monitör çözünürluğun ve grafik ayarların nasıl?

Monitör çözünürlügüm 1080p 75 Hz grafik ayarlarim High da MSAA vs kapalı.

Ani takılmalar genelde yüksek sıcaklıklar, RAM yetersizliği, HDD'de meydana gelen aksaklıklar veya işlemcinin yetersiz kaldığı durumlarda ortaya çıkabilir. Önerim, öncelikle sisteminizi tam olarak belirtin daha sonrasında MSI Afterburner ile oyun içi kullanım değerlerinizi paylaşın.

ASUS RX 580 8 GB Dual OC /wd Blue 1 TB harddisk /intel i5 9400F /crucial Ballistix 8 GB RAM 2666 MHz /asus TUF H310M PLUS anakart.

MSI Afterburner'dan oyun içi değerleri paylaş. Monitör çözünürluğun ve grafik ayarların nasıl?

İşlemcim 75'lerde kullanim seyrediyor ekran karti 88'lerde.

%100 de yüz Save'den olabilir mi?

Hocam soeunu çozdüm galiba MSAA 2 X yaptim ekran kartina yuk bindirdim 100 de islemci 50 60'larda cok sağ olun.

Hocam sorunu çozdüm galiba MSAA 2 X yaptim ekran kartina yuk bindirdim 100 de islemci 50 60'larda cok sağ olun.

Dosya Ekleri

• 15852279876508448780411304443645.jpg
    15852279876508448780411304443645.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 43
  • 15852279876508448780411304443645.jpg
    15852279876508448780411304443645.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 43
Yok sadece offline de %100 Save var.

Monitör çözünürlügüm 1080p 75 Hz grafik ayarlarim High da MSAA vs kapalı.

ASUS RX 580 8 GB Dual OC /wd Blue 1 TB harddisk /intel i5 9400F /crucial Ballistix 8 GB RAM 2666 MHz /asus TUF H310M PLUS anakart.

İşlemcim 75'lerde kullanim seyrediyor ekran karti 88'lerde.

%100 de yüz Save'den olabilir mi?

Hocam soeunu çozdüm galiba MSAA 2 X yaptim ekran kartina yuk bindirdim 100 de islemci 50 60'larda cok sağ olun.

Hocam sorunu çozdüm galiba MSAA 2 X yaptim ekran kartina yuk bindirdim 100 de islemci 50 60'larda cok sağ olun.

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, iyi oyunlar/sosyaller 😀.

Hocam yine oldu ben de YouTube'den video izledim güç seçeneklerinde işlemci ayarı yaptım bakalım deneyeceğim.
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, iyi oyunlar/sosyaller 😀.
YouTube'deki arkadaş Turbo Boost açmayacak sanırım bakalım sizce olur mu dersiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı