i5 9600k için 700TL Soğutucusu Önerisi

MA410P modelimiz hem kasanızda şık duracak hemde yeterli soğutmayı sağlayacaktır. Yetersiz kalmaz ama daha fazla soğutma istemeniz durumunda 1 fan daha satın alarak soğutmayı güçlendirebilirsiniz.

Bu varken hava soğutma almayın. Hava soğutma hiçbir zaman sıvı soğutma performansını veremez, fizik kurallarına aykırı. Su 25 kat daha hızlı soğutur ve havaya göre 4 kat daha geç ısınır.

9600k ile Corsair H45 120 MM'lik radyatörlü sıvı soğutma kullanıyorum. Bf5'te 60 dereceyi görmüyorum. Oda klimasız ve işlemci kullanımı BF5'te Future Frame Renderingi açınca %95-99'larda.

İnceledim ve beğendim değerlendireceğim. Önerileriniz için teşekkür ederim.
Neden hava soğutma? CM masterliquid 240 bence çok güzel bir soğutucu. RGB olanada bakabilirsiniz.
Yabancı sitelerde ve Redditte yük altında ses yaptığını okudum o yüzden biraz ön yargılı olduğumu söylemeliyim.
Açıkçası Dark Rock Pro 4 gibi high-end hava soğutucuların,sıvı soğutuculardan çok da geri kalmadığını hatta yeri geldiğinde daha sessiz olduğunu araştırdım ve testlerde gördüm. Yine de teşekkür ederim.
9600k ile Corsair H45 120 MM'lik radyatörlü sıvı soğutma kullanıyorum. Bf5'te 60 dereceyi görmüyorum. Oda klimasız ve işlemci kullanımı BF5'te Future Frame Renderingi açınca %95-99'larda.
Sanırım yarın karar vermiş olacağım. Şu an Dark Rock 4 Pro modeline baya yükselmiş durumdayım Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Katılıyorum. Linus abimiz burada ufak bi' test yapmış NH-D15 ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abartma o kadar. İyi hava soğutmaların çoğu 120mm ve 240mm sıvı soğutmalardan iyi.
Abartmak mı? Hava soğutma eski bir yöntem. Araba motoru da eskiden hava ile soğurdu ama artık sıvı soğutma kullanmayan motor kalmadı.
Dediğim gibi sıvı soğutma çok daha hızlı soğutur.
Bu tür soğutucular ile 240MM sıvı soğutma kıyaslanmaz. Hava soğutmaya bu kadar para verilmez.
Bunların haricinde.
Anakarta ve ramlere baskı yapar.
Görüntüsü çirkin,sıvı soğutmadan daha sesli çalışır.
Kasayı taşırken hep sorun olur.

Xigmatek Glace 240mm olandan öneririm.
Thermaltake Frio 14cm de olabilir illa 600-700ü zorlamaya gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…