i5 9600K ve GTX 1080 Ti / RTX 2070 sistem toplama

OFFFFFFFFF

Decapat
Arkadaşlar genel anlamda oyun oynamaya dayalı bir sistem toplayacağım lakin hala karar veremedim.
Bu sistemi değerlendirecek olsanız 10 üzerinden kaç verirdiniz. PSU yeterli mi sizce? İşlemci için sıvı soğutma düşünüyorum.
Anakart, kasa ve sıvı soğutma olarak ne önerirsiniz?
Oynayacağım Oyunlar : PUBG, FORTNITE ve diğer türler.

PSU yeterli ama pek emin değilim alınma konusunda. FSP Hydro G 850 alın derim Amazon Türkiye üzerinden. Monitörün TN panel olması sıkıntı yaratmıyorsa alın derim. RAM'ler iyi. İşlemci 6/6 bir işlemci yayın için pek uygun olmayabilir. Ryzen 3. nesil bekleyerek Ryzen 5 3600'de alabilirsin. GTX 1080 Ti, RTX 2070'ten daha güçlü bir kart. 2K için de daha uygun. Kesinlikle GTX 1080 Ti veya RTX 2080 alın. AMD konusunda olumsuz yorumlar Bulldozer mimarisinden kalma.

Arkadaşlar beklediğim indirim bugün itibariyle geldi ve iki gün sonra sona eriyor o yüzden elimi çabuk tutmam lazım. Amacım oyun oynamak , herhangi bir yayın yapma amacım yok.
PSU : Aerocool P7 850W 80+ Platinum RGB
Ekran Kartı : Gigabyte Z390 GAMING X 4266MHz DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
bunları almayı düşünüyorum.
İşlemci yeterli mi sizce, beni kaç yıl idare edebilir?
Sizce sıvı soğutma almama gerek var mı? Kasa ve anakart önerilierinizi bekliyorum hala :). Bütçem son olarak 15.000 TL her şey dahil .

b1-jpg.360613
b2.JPG
b3.JPG
b4.JPG

Arkadaşlar sistemi Technopat'ın 2019 Sistem Tavsiyeleri bölümünden 11.000 ve 19.000 TL olan iki sistemin sentezi şekilde yaptım . İ7 8700K bulamadığım için i5 9600k koydum sizce yeterli mi? Bu sistemi bugün sipariş etmek istiyorum çünkü stoklar gerçekten çabuk bitiyor. Yardımlarınızı bekliyoruö.

Dosya Ekleri

• b1.JPG
    b1.JPG
    56,1 KB · Görüntüleme: 244
Son düzenleme:
Bende ilk etapta 1080 alıcaktım i5 9600k yanına fakat Rtx 2070 e yöneldim iyikide almışım çok güzel kart tavsiye ederim.

Arkadaşlar beklediğim indirim bugün itibariyle geldi ve iki gün sonra sona eriyor o yüzden elimi çabuk tutmam lazım. Amacım oyun oynamak , herhangi bir yayın yapma amacım yok.
PSU : Aerocool P7 850W 80+ Platinum RGB
Ekran Kartı : Gigabyte Z390 GAMING X 4266MHz DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
bunları almayı düşünüyorum.
İşlemci yeterli mi sizce, beni kaç yıl idare edebilir?
Sizce sıvı soğutma almama gerek var mı? Kasa ve anakart önerilierinizi bekliyorum hala :). Bütçem son olarak 15.000 TL her şey dahil .

b1-jpg.360613
Eki Görüntüle 360614Eki Görüntüle 360615Eki Görüntüle 360616
Arkadaşlar sistemi Technopat'ın 2019 Sistem Tavsiyeleri bölümünden 11.000 ve 19.000 TL olan iki sistemin sentezi şekilde yaptım . İ7 8700K bulamadığım için i5 9600k koydum sizce yeterli mi? Bu sistemi bugün sipariş etmek istiyorum çünkü stoklar gerçekten çabuk bitiyor. Yardımlarınızı bekliyoruö.
HDD olarak WD Blue yada Toshiba p300 bakın derim, eğer 2080 alıcaksanız 3 fanlı modeller daha iyi olur. Ssd olarak Samsung 970 Evo, bence kasa olarak nhzt h500daha iyi olur. İşlemci olarak da 9700k almaya çalışın, 9600k 6/6 olduğu için sıkıntı çıkarabilir, birde oyunları hangi çözünürlükte oynamayı düşünüyorsunuz?
Farklı sitelerden toplasanız daha uygun olur.

Corsair 460x kasayı önerebilirim. 1000 TL'ye satılıyordu.
Corsair 570x kasayı araştırabilirseniz 0 halini 1100 TL'ye satan satıcılar mevcut. GSYNC monitörden kısıp kasayı yükseltirsiniz.

Son düzenleme:
Neden kasayı yükseltsin, ekran kartını yada işlemciyi yükseltir daha mantıklı.
Kasanın ön kısmına sıvı soğutmayı takacak. Ve içeri serin olarak girmesi gereken hava ısınarak girecek. Yaz aylarında bu durum daha da belirginleşecek. Kasanın üst kısmına takacağı sıvı soğutma, kasanın genel bir ısınma probleminin önüne geçecek ve ileri vadeli bir yatırım olacak. Önde olan 3 fanın performansları arasında fark olacağı gibi, nefes alma probleminden de fark oluşturur. Aynı zamanda kasanın görüntü açısından iyileştirme sağlanacağı kesin.
Ben olsam GSYNC monitörden kısıp i7 9700K artı Corsair 400C veya Corsair 460X alırdım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı