Çözüldü i5 9600K ve MSI H310M PRO VH uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onrcmr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. MSI H310M PRO VH anakart ile bu işlemci çalışır mı arkadaşlar? Sitesine baktığımda çalışır görünüyor ama emin olamadım. BIOS'u güncelledim.
MSI H310M PRO VH

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çalışır da işlemiye yazık olur. K ibareli işlemcilere daima Z serisi anakart alınmalıdır çarpan kilidi açık olduğu için. Yoksa K işlemciye para vermenin mantığı yok.
Zamandan ötürü dedim onu yani vakit bulamam elimde hali hazırda parçalar vardı biraz geliştirerek iş bilgisayarı haline getirmek istedim render grafik işleri vs. mimari işlerde kullanmak üzere yani ofiste kullanılacak
Sizin kullandığınız anakart B serisi de değil H serisi. H serisi anakartlar genelde i3 9100, i5 9400 gibi işlemciler içindir. i5 9600K gibi bir işlemciyi tam olarak besleyemeyebilir, paranıza yazık olmasın. Render işleriyle uğraşacaksanız bence anakartı satıp Ryzen sisteme geçmelisiniz. Çoklu çekirdek performansında AMD tartışmasız İntel’in önünde. Ayrıca AMD’de hangi işlemciyi alırsanız alın çarpan kilidi açık ve B serisi anakartlarla OC yapılabiliyor, X serisi almanıza gerek yok. 9600K’nın rakibi AMD kısmında 3600 ve 3600X. Bütçe artarsa 3700X de olabilir. Bu işlemcilerin herhangi birinin yanına bir de Msi B450 Gaming Plus ya da Tomahawk alırsanız güzel ikili olurlar.

Sizin kullandığınız anakart B serisi de değil H serisi. H serisi anakartlar genelde i3 9100, i5 9400 gibi işlemciler içindir. i5 9600K gibi bir işlemciyi tam olarak besleyemeyebilir, paranıza yazık olmasın. Render işleriyle uğraşacaksanız bence anakartı satıp Ryzen sisteme geçmelisiniz. Çoklu çekirdek performansında AMD tartışmasız İntel’in önünde. Ayrıca AMD’de hangi işlemciyi alırsanız alın çarpan kilidi açık ve B serisi anakartlarla OC yapılabiliyor, X serisi almanıza gerek yok. 9600K’nın rakibi AMD kısmında 3600 ve 3600X. Bütçe artarsa 3700X de olabilir. Bu işlemcilerin herhangi birinin yanına bir de Msi B450 Gaming Plus ya da Tomahawk alırsanız güzel ikili olurlar.
Işin aslı render grafik işleri için amd tercih edilmiyor yani bende bu iş için amd yada ryzen tarafına geçmek istemem malesef, bu tarz işler için intel tarafı daha uygun araştırmalarda bunu gösteriyor tabiki şu an öyle ilerde ne olur bilemem
şu an tüm workstation sistemlerimiz intel xeon ve memnunuz

Son düzenleme:
Işin aslı render grafik işleri için amd tercih edilmiyor yani bende bu iş için amd yada ryzen tarafına geçmek istemem malesef, bu tarz işler için intel tarafı daha uygun araştırmalarda bunu gösteriyor tabiki şu an öyle ilerde ne olur bilemem.
AMD multicore performansında İntel’in çok daha önünde şuan. Render işleri için AMD daha uygun. Tabi kullandığınız programa göre değişiö olabilir optimizasyondan dolayı ama genel olarak Youtube’da ve benchmark testlerine bakarsanız AMD çok daha önde render performansı olarak.

Hocam elinde varmış dene bırak sen boş muhabbetleri after burneri indir prime 95 occt yap sorun mu var git yeni anakart al yok satıp amd alcan vs hikaye bunlar devam etsen elinde olan birşeyi neden sattırıyorlar anlamıyom baştan alsan işlemci anakart eyvallah :)

Hocam elinde varmış dene bırak sen boş muhabbetleri after burneri indir prime 95 occt yap sorun mu var git yeni anakart al yok satıp amd alcan vs hikaye bunlar devam etsen elinde olan birşeyi neden sattırıyorlar anlamıyom baştan alsan işlemci anakart eyvallah :)
h310m’ın VRM’leri i5 9600K’yı tam manasıyla beslemeye yetmez dostum. Bir şeyi diyorsak boşuna demiyoruz. K ibareli bir işlemciye fazladan para vermesinin bir manası yok o zaman. Ben i5 9400 önerisini de yaptım ayrıca elindeki anakartla kullanabilir seçim kullanıcıya ait.

h310m’ın VRM’leri i5 9600K’yı tam manasıyla beslemeye yetmez dostum. Bir şeyi diyorsak boşuna demiyoruz. K ibareli bir işlemciye fazladan para vermesinin bir manası yok o zaman. Ben i5 9400 önerisini de yaptım ayrıca elindeki anakartla kullanabilir seçim kullanıcıya ait.
Evet vaz geçtim zaten 9400 yada düz 9500 de karar kıldım şu an, bilgi ve tecrübelerinize saygı duyar teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı