i5 9600K ve RTX 2060 sistem toplama

YılmazMorghulis

Centipat
Yaklaşık 6 aydır süregelen sistemimi toplamış bulunmaktayım. Geriye sadece eksik birkaç parçam kaldı.
Günümün uzun saatleri bilgisayar başında geçiyor. Şu anda bilgisayar mühendisliği öğrencisi, sıkı bir oyun takipçisi aynı zamanda da freelance işler ile kendine destek olmaya çalışan birisiyim. Edindiğim parçaları sizler ile paylaşayım;
  • Samsung 144 Hz 27" 4ms FreeSync QHD Curved MONİTÖR
  • Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 2060 Windforce OC 6 GB EKRAN KARTI
  • Intel Core i5 9600K İŞLEMCİ
  • MSI Z390-A Pro SOKET 1151 DDR4 4400(OC) ANA KART
  • Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHZ DDR4 RAM (Bir ay içerisinde arttırılacak)
  • Adata XPG SX8200 Pro 512 GB M.2 PCI-e 3500-2300MB/s SSD (Bir ay içerisinde arttırılacak)

Şimdi gelelim ihtiyacım olan eksik parçalara bu konuda tüm tavsiyelerinizi, mümkünse sebebi ile birlikte bekliyorum.

Beni üzmeyecek bir sıvı işlemci soğutucusu, özellikle K ibareli bir işlemci tercih ettim.
Öyle çok şekilci birisi değilim, ucuz kaliteli amacı güzel görünmek değil parçaları bir arada tutmak olan bir kasa.
Uzun yıllarda sisteme yapacağım donanım takviye ve yenilemelerini kaldırabilecek bir PSU (yangın çıkartmasın sisteme o kadar para verdik :D )

Sisteme yapacağınız yorumları da merakla bekliyorum.
İlginiz için teşekkür ederim şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı