i5 9600K ve RTX 3070 Ti sistem darboğaz yapar mı?

ismailcubuk

Hectopat
Merhaba.
CPU = i5-9600K
PSU = 650 walt Cooler Master kasa ile gelen.
GPU = 3070 Ti MSI Gaming X Trio.
RAM = 2x8 3600 MHz RAM.
Anakart = Z390 Tomahawk.
Arkadaşlar darboğaz yapar mı bu sistem?

Son düzenleyen: Moderatör:
2K için kullanılabilir diye düşünüyorum. Sonuçta darboğaz sisteme zarar vermez. Pek çok konumuz var. Bence ekran kartı almaya darboğaz engel değildir. Şahsen imkanım varsa alırım.

Sistemi topladıysan yapacak bir şey yok 1080p de yapacak azaltmak için overclock at Z serisi zaten en yakın zamanda da upgrade yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soket tipinden kaynaklı olarak yükseltme yapamıyorum. Bu arada CPU temp sistem boştayken 55 derecede stress testinde 85 derecelere çıkıyor çok rahat ve stress testini kapattığmıda anlık olarak 57 dereceye düşüyor. Anlık olarak sıcaklık değeri yükselip düşmesi normal mi? Cooler Master liquit in tek fanlı sıvı soğutucusu var fakat alalı bir 5 6 sene oldu acaba onda bir sorun olabilir mi? 1080p de kullanıyorum bu arada 240 Hz monitörde.

1080P'de biraz yapabilir ama 1440P ve daha üst çözünürlüklerde sorun olmaz. Zaten 1080P için 3070 Ti gibi bir kart kullanmak da gereksiz olur.

Peki ısı durumu ile alakalı bir sorun var mı acaba? Çünkü baktığım testlerde çok daha düşük dereceler görüyorlar ve Power fanı bilgisayarı sallıyor bildiğiniz acaba Power'da bir sıkıntı olabilir mi yoksa sadece fan ile mi alakalı? @Yener K.

Son düzenleme:
Peki ısı durumu ile alakalı bir sorun var mı acaba? Çünkü baktığım testlerde çok daha düşük dereceler görüyorlar ve Power fanı bilgisayarı sallıyor bildiğiniz acaba Power'da bir sıkıntı olabilir mi yoksa sadece fan ile mi alakalı? @Yener K.

Bir dediğin gibi soğutcu neredeyse gitmiş 5-6 sene uzun kasa ne kadar destekliyorsa bak 360mm mi 360 bile alabilirsin ileriye dönük olur bir de güzel bir macun al macun sıkıntı yapıyor olabilir soket tipi olduğunu ben de biliyorum Intel'in imzası gibi bir şey oldu anakart araştır 2. el veya Kara Cuma falan kovala yapabilecek imkan bulununca Intel seversen devam et veya AMD geçebilirsin hem daha ucuz hem de 5 nesil destek var :D

Bir dediğin gibi soğutcu neredeyse gitmiş 5-6 sene uzun kasa ne kadar destekliyorsa bak 360mm mi 360 bile alabilirsin ileriye dönük olur bir de güzel bir macun al macun sıkıntı yapıyor olabilir soket tipi olduğunu ben de biliyorum Intel'in imzası gibi bir şey oldu anakart araştır 2. el veya Kara Cuma falan kovala yapabilecek imkan bulununca Intel seversen devam et veya AMD geçebilirsin hem daha ucuz hem de 5 nesil destek var :D

11700k ve MSI MPG Z590 Gaming Edge düşünüyorum şu anlık. Macun olarak Cooler Master HTK-002 almıştım fakat iletkenliğinin az olduğuna dair şeyler okuyorum. Macun olarak fark olur mu acaba farklı bir macun ile denesem?

Yeni konular

Geri
Yukarı