İ5 9600K VS Ryzen 7 2700X

İntel i5 9600K / Ryzen 7 2700X
Bu iki işlemciden hangisini seçmeliyim?
Sadece oyun oynayacağım arada sırada yayın yapabilirim. i5 9600K biraz daha uygun fiyatlı gibi geldi, sizce hangisini seçmeliyim ve hangi anakartı kullanmalıyım? Anakart bütçem 800 TL'dir.
Şimdiden teşekkür ederim.
Bro bende R7 2700x var ve gigabyte'ın X370 anakartını kullanıyorum çünkü oc yaptım yaklaşık 4.5Ghz de çalışıyor işlemci ve gayette performanslı ve ben oyun oynuyorum bunuda söyliyimde. Eğer 2700x alırsan elinde 4 tane seçenek olucak a320 b450 x370 x470 şeklinde a320 oc ye kapalı x seriside yüksek seviye anakart. Eğer ilerde işlemcimi değiştirip yeni bir amd alırsam dersen bütün anakartlarla uyumu olucak ama eğer intel alırsan ilerde işlemci ile anakartıda değiştirmen gerek ve intelde stock soğutucu yok kendin alman lazım bilgine ama AMD ye oc yapmazsan stoc soğutucu seni baya götürür.

Sadece oyun oynayacağım arada sırada yayın yapabilirim. i5 9600K biraz daha uygun fiyatlı gibi geldi, sizce hangisini seçmeliyim ve hangi anakartı kullanmalıyım? Anakart bütçem 800 TL'dir.
Kesinlikle İ5-9600K al. Neden mi ? 15. Nesil bile çıksa geride kalmaz
kesinlikle i5 9600K al 16. Nesil bile çıksa geride kalmasın. Evet AMD den pahalı ama daha once R5 2600 X te kullandım ve bana o kadar da fiyatını hakedecek kadar iyi gelmedi. O günden sonra Intel tarafında tercih yapmaya başladım suan 9400 kullanıyorum eminim ki 9600K daha da iyidir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı