i5 9600KF ve RX 590 oyunlarda kasıyor

A.E.G

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bundan 1 ay kadar önce Zula'da oyun donuyordu ve hiçbir türlü Windows ya da alttan yapılmıyordu. Sistemi yeniden başlatmaktadır çalışmıyordu sistem, Power'a basılı tutup kapatıyorduk. Sistem tekrar açıldığında yeniden donuyordu. Gel zaman git zaman bu CS'de olmaya bir de canlı derste ve normal masaüstünde olmaya başladı. (Masaüstünde mouse un işareti hayalet gibi oluyor) sisteme ( M.2 SSD'ye) format atıp sadece Windows'u tekrar kurduk Zula'ya girdiğimiz gibi yine dondu. Belki HDD'den olabilir dedik ve sistemdeki bilgileri başka bir hardisk e kopyaladık. Sonra sorunlu olduğumuz diski söktük. Ama kasma hala devam ediyor ve sistem donup 2 3 saniye sonra monitör uykuya gidiyor. Hiçbir şekilde de görüntü geri gelmiyor. Sistemimizi Yen'i aldık koronadan 1 ay sonra.
Sistem özelliklerim:
i5 9600KF işlemci.
ASUS TUF Z390 PLUS GAMING anakart.
G.Skill Trident Z RGB 16 GB 3600MHz CL 18 RAM.
ASUS ROG STRIX RX590 ekran kartı.
Samsung 970 Evo Plus M.2 250 GB SSD.
Thermaltake UX200 işlemci soğutucusu ve H200 TG kasa.
2x750 GB 2.5' HDD ve 1TB HDD.
Naxn 750W PSU.

Ekran kartını sıfır mıydı yoksa mining yapılmış ikinci el miydi?
Benim laptopumda aynı sorun oldu ekran kartı chipset arızası dediler chipsetle anakart değişince sorun düzeldi.

Arkadaşlar bundan 1 ay kadar önce Zula'da oyun donuyordu ve hiçbir türlü Windows ya da alttan yapılmıyordu. Sistemi yeniden başlatmaktadır çalışmıyordu sistem, Power'a basılı tutup kapatıyorduk. Sistem tekrar açıldığında yeniden donuyordu. Gel zaman git zaman bu CS'de olmaya bir de canlı derste ve normal masaüstünde olmaya başladı. (Masaüstünde mouse un işareti hayalet gibi oluyor) sisteme ( M.2 SSD'ye) format atıp sadece Windows'u tekrar kurduk Zula'ya girdiğimiz gibi yine dondu. Belki HDD'den olabilir dedik ve sistemdeki bilgileri başka bir hardisk e kopyaladık. Sonra sorunlu olduğumuz diski söktük. Ama kasma hala devam ediyor ve sistem donup 2 3 saniye sonra monitör uykuya gidiyor. Hiçbir şekilde de görüntü geri gelmiyor. Sistemimizi Yen'i aldık koronadan 1 ay sonra.
Sistem özelliklerim:
i5 9600KF işlemci.
ASUS TUF Z390 PLUS GAMING anakart.
G.Skill Trident Z RGB 16 GB 3600MHz CL 18 RAM.
ASUS ROG STRIX RX590 ekran kartı.
Samsung 970 Evo Plus M.2 250 GB SSD.
Thermaltake UX200 işlemci soğutucusu ve H200 TG kasa.
2x750 GB 2.5' HDD ve 1TB HDD.
Naxn 750W PSU.
Driver güncelleyin. Bios da güncelleyin sonra deneyin.

Ekran kartının drirlarını 2 gün önce güncelledim. Asusun gpu tweak2 programınızda sildim ama hala devam etti donma.
Ekran kartını sıfır mıydı yoksa mining yapılmış ikinci el miydi?
Benim laptopumda aynı sorun oldu ekran kartı chipset arızası dediler chipsetle anakart değişince sorun düzeldi.
Sıfır itopyadan alındı.
Tamam sorunu halletim çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Sorun canlı ders uygulamsındaymış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı