i5 sistem boşta 85 derece oluyor

İsimsiz_0

Femtopat
İşlemcim Intel i5 bilgisayar boştayken 80 ila 85 derecelerde sizce bir sıkıntı var mıdır? Stok işlemci fanı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaçıncı nesil i5? Boştayken bu kadar yüksek sıcaklıklar normal değil.

Fan tam oturmamış olabilir soğutucu ayaklarını kontrol edin. Uzun zamandır kullanıyorsanız tozlanmış veya termal macunu eskimiş de olabilir.

Kaçıncı nesil i5? Boştayken bu kadar yüksek sıcaklıklar normal değil.

1. nesil.

Fan tam oturmamış olabilir soğutucu ayaklarını kontrol edin. Uzun zamandır kullanıyorsanız tozlanmış veya termal macunu eskimiş de olabilir.

Fanların ust vida yerleri takılı değil ama cok bir fark yok işlemciye yapışık yine fan.

1. nesil.

Fanların ust vida yerleri takılı değil ama cok bir fark yok işlemciye yapışık yine fan.
En son ne zaman macun değiştirip sistem temizliği yaptınız? Vidaları takmanız daha iyi olur bu arada hocam.

Yok masaustu.

En son ne zaman macun değiştirip sistem temizliği yaptınız? Vidaları takmanız daha iyi olur bu arada hocam.

Termal macunu 2 yıldır hiç değiştirmedim :D ama az once hiçbir aıkıntı yoktı ısınmada ben kendi kendime dedim acaba nasıl cıkıyor bu işlemci fanı birleyler yapınca ust 2 vida yerinden cıktı daha sonra ısı artmaya başladı.

Videoları takın tam temas etmiyorsa soğutmaz. Ayrıca uzum zamandır temizlemediyseniz bir bakım yapın düzelecektir muthemelen.

Videoları takın tam temas etmiyorsa soğutmaz. Ayrıca uzum zamandır temizlemediyseniz bir bakım yapın düzelecektir muthemelen.

İşlemciyle fan arası bu şekil

Vidalarını bir turlu takamadım bir de.

Dosya Ekleri

• 258439E4-9284-4BFE-BBA4-00F4B4C300A6.jpeg
    258439E4-9284-4BFE-BBA4-00F4B4C300A6.jpeg
    98,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı