i7 10700F Toplama Bilgisayar Önerisi

Bütçe
15.000
Hocam biliyorum fakat arkadaş sanırım 32 gb ram istiyor.
Yok sadece 16 gb ram ile 32 gb ram'in arasında çok fiyat farkı olmadığı için 32 seçtim.
Yani istiyorsa sorun yok tabii ama 16 GB ram fazlasıyla yeter. ayrıca sonradan ram takviyesi yapılabilir o yüzden ekran kartı öncelikli olması daha mantıklı.
Ram'i 16 GB seçince 600 TL daha ucuz oluyor, ama 600 TL fark ile daha iyi bir ekran kartı bulabilir miyim ki?

Yok sadece 16 gb ram ile 32 gb ram'in arasında çok fiyat farkı olmadığı için 32 seçtim.

Ram'i 16 GB seçince 600 TL daha ucuz oluyor, ama 600 TL fark ile daha iyi bir ekran kartı bulabilir miyim ki?
Hocam en kötü ihtimalle daha iyi bir soğutucu alırsınız buda bilgisayarın ömrünün kısalmasını engeller.

Hocam Şuan stok olmadığı için kesin cevap veremiyorum fakat 3070 den 3080 olmasa bile 3070 dual gibi giriş seviye modeller yerine orta-üst seviye modeller kullanılabilir.

GIGABYTE mATX B460 DS3H anakartı taksam? Öneriniz için teşekkürler.
O da olabilir ama ASUS PRIME B460M-A ondan daha iyi bir anakart bence. Hem fiyatları da birbirlerine çok yakın. Hatta bazı yerlerde fiyat farkı bile yok aralarında.
Bu arada işlemci hakkında bir şey daha söyleyeceğim. 10700f modeli yerine 10700k bakabilirsin eğer bütçen el veriyorsa. 10700k en sağlam işlemcilerdendir.

Geri
Yukarı