i7 10700F vs R7 5700X

Bu benşm görüşüm "ben olsam" ibaresini koydum açıkçası beni AMD'nin yazılımsal kısmı korkutuyor orada i5 olsa ve hangisini almalıyım diye düşünsem i5'i seçerdim.
Bu düşünceyle i7 870 alırsın. Fanboyluktan başka bir şey değil. Ortada karşılaştırma bile yapılamaz bu iki işlemci arasında.

aslında fanboyluktan ziyade güvensizlik veriyor bana amd ekran kartlarıdan yaşadıım sıkıntılardan dolayı logosunu bile görünce yüzüm asılıyor.

o kadarda inmem eğer muadili bir intel varsa onu almaya çalışırım.
Rakibi 12600K aradaki 2bin TL+ anakart fiyat farkını verip alacaksan alabilirsin. Ne olursa olsun i5 i7 demek tamamen boş. Testleri mevcut AMD işlemciler hakkında hiç bilginiz yok yazılımsal tarafı deyip duruyorsunuz. Ekran kartı tarafı yazılımsal problemleri olabilir her şeye bunu yıkacaksak piyasada alınabilecek hiçbir marka yok.

Rakibi 12600K aradaki 2bin TL+ anakart fiyat farkını verip alacaksan alabilirsin. Ne olursa olsun i5 i7 demek tamamen boş. Testleri mevcut AMD işlemciler hakkında hiç bilginiz yok yazılımsal tarafı deyip duruyorsunuz. Ekran kartı tarafı yazılımsal problemleri olabilir her şeye bunu yıkacaksak piyasada alınabilecek hiçbir marka yok.
Bilgim olmadığı için değil 5700x 11700K ile kıyaslanıyor ve muadili de o , bilmediğimden bunlara değinmedim amd çoğu kişinin kalbini kırmış durumda neden Rx6600 varken 3050 alındığını düşünüyorsunuz ya da Ryzen 5 varken i3 alındığını...

Bilgim olmadığı için değil 5700X 11700K ile kıyaslanıyor ve muadili de O, bilmediğimden bunlara değinmedim AMD çoğu kişinin kalbini kırmış durumda neden RX6600 varken 3050 alındığını düşünüyorsunuz ya da Ryzen 5 varken i3 alındığını...

İşlemcide aynı durum geçerli değil
i3 12100F in mesela tekli çekirdek performansı daha iyi FPS oynayan adam gider onu alır ama hikayeli oyun oynayan kişi 6 çekirdekli R5 5500 alır bu tamamen kişiye özel.

İşlemcide aynı durum geçerli değil.
i3 12100F in mesela tekli çekirdek performansı daha iyi FPS oynayan adam gider onu alır ama hikayeli oyun oynayan kişi 6 çekirdekli R5 5500 alır bu tamamen kişiye özel.

Adam AMD'nin sürücü sıkıntılarını hemen işlemciye bağlıyor. İlk defa boyle birisinin yazılım yüzünden AMD işlemcileri onerilmediğini gorüyorum.

Son düzenleme:
Bilgim olmadığı için değil 5700x 11700K ile kıyaslanıyor ve muadili de o , bilmediğimden bunlara değinmedim amd çoğu kişinin kalbini kırmış durumda neden Rx6600 varken 3050 alındığını düşünüyorsunuz ya da Ryzen 5 varken i3 alındığını...
Ekran kartındaki bir hata nasıl olurda işlemci tarafını etkiler ben onu hala anlayamadım. MSI sıvı soğutmada hata yapınca ekran kartıda mı alınmaz? 3050 alan insanlar var, olmamasını isterdim. 2060S farkı koyarken 3000 serisinin kartı karşısında büzülüyor. O kart asla parasını hakketmeyen bir kart. Siz 11700K alın yanına da kaliteli bir Z590 üstüne birde piyasadaki sağlam sıvı soğutmalardan aldınız mı tam olur(!). Bunun yerine sanki 5800x sistem dizmek daha iyi gibi. Mantıklı olanı tüm herkes söylüyor bir zıt siz çıkıyorsunuz.

Geri
Yukarı