i7-10700K sistem parça parça mı yoksa komple satmak mı mantıklı?

Strider0628

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Merhabalar sorum başlıktaki gibi. Sistemimi satma kararı aldım ne yazık ki. Aklımda olan soru tam manasıyla şu. Örneğin; RAM'leri işlemciyi anakartı ayrı ayrı mı satmalıyım böylesi daha mı karlı olur yoksa tam tersi hepsi birleşik mi satmalıyım?

Sistemim:

• i7-10700K temel saat hızı 3.8GHz, Turbo ise 4.7GHz, Gaming mod 4.8GHz, Advanced mod 5.0 GHz
  • Gigabyte Z590 Aorus Elite AX (BIOS Sürümü: F7)
  • G.Skill Trident Z 3200MHz CL 16 2x8 16 GB
  • Intel 660P 1TB M.2 SSD Okuma 1800 MB Yazma 1800 MB ömrü 200TBW
  • Gigabyte GP-P750GM 750W+80 Gold tam modüler
  • Cooler Master Masterliquid ML240l
  • Deep Cool Matrexx 50

Ekran kartı olmadığı için toplu satmak biraz zor olabilir yada cok indirim beklenebilir. Tek tek satarsınız belki biraz daha karlı olabilir ama onda da satış süreci cok uzar.

Farklı ilanlar verebilirsiniz. Hem parça satışı, hem de toplu sistem satışı şeklinde iki ilan koyulabilir. Gelen tekliflere göre değerlendirme yaparsınız.

Fiyattan dolayı toplu almaya çoğu kişi yanaşmayacaktır. Yüksek fiyatlara çıkıldığı zaman sıfır alırım daha iyi mantığı çalışır. O yüzden toplu satabilmek için bayağı uyguna satıyor olmanız lazım. Yani değerini bayağı öldürmeniz gerekiyor. Nitekim benim de aynı şekilde belli bir fiyat üstüne çıkıldığı zaman önceliğim sıfır almak olurdu. Atıyorum,15 bine 2. el alacağıma, 18 bine sıfır alırım mesela. Bu yüzden parça satışı daha kolay olur. Herkes hangi donanıma ihtiyaç duyuyorsa ona göre alım gerçekleştirir. Her ürünün bir alıcısı bulunur. Ve değerlerini öldürmeden satmış olursunuz.

Dediğim gibi iki ilan açar ve gelen teklifleri değerlendirirsiniz. Fiyat uygun olduğu sürece toplu alıma yanaşacak kişiler de olacaktır. Malum piyasa ateş ediyor. Belli bir süre toplu sistem satışı yapmayı deneyebilirsiniz. Baktınız satılmıyor, parça satışına geçersiniz. Hayırlı satışlar.

Geri
Yukarı