i7-10700K sistem sıcaklıktan dolayı kapanıyor

Daha fazla  
Merhabalar, son 1 haftadır oyunun ortasında bilgisayar reset atıyordu. Hiç aklıma sıcaklıktan dolayı olduğu gelmedi. En son reset atmalarında açılış ekranında CPU over temperature error diye hata vermeye başladı. ASUS anakart kullandığım için kendi programı olan AI Suite 3'ü yükleyip kontrol edeyim dedim.
CPU Package sıcaklığının 87, chipset 43, anakart 35 derece olduğunu gördüm. Anakartta sürekli kırmızı LED yanıyor. Sorunlu olan parça işlemci mi? Soğutucu mu? Termal macun değiştirsem sizce stabil hale gelir mi?

• Anakart: ASUS TUF Gaming Z490-Plus,
  • İşlemci: i7 10700K,
  • İşlemci soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB 240mm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Plakanın termal macuna tam temas etmesi gerekiyor. Eğer boşluk kalıyorsa ısınma sorunu devam edecektir.

Plakanın termal macuna tam temas etmesi gerekiyor. Eğer boşluk kalıyorsa ısınma sorunu devam edecektir.
Sistem montajını itopya da yaptılar, montajı yapan arkadaş tam yerleştirememiş. Tabi 8 ay geçtiği için bunu kanıtlayamam diye düşünüyorum. Şu an plaka tam temas ediyor. Sıcaklık değerlerini bir kaç gün takip edeceğim. Hayret ettiğim şey 8 ay gibi süre sistem bu şekilde nasıl çalışmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…