i7-10700K sistemde sıcaklık yüksek ve fan sesi var

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistemimi yeni topladım. Bir firma aracılığı ile ben tam toplayamadığım için kasamı toplattırdım. Parçalar:

-Intel 10700K.
-MSI Z490 GAMING Edge Wi-Fi.
-MSI Mag CoreLiquid 360R,
-Corsair RM850X,
- G.Skill Trident Z 16 GB 3600 MHz,
-Samsung 970 Evo 500 GB,
-MSI MPG Sekira 500X.

Sistem boştayken sıcaklık dereceleri resimdeki gibi oluyor. XMP açık. İşlemci 4.8 GHz, RAM'ler 3600 MHz oldu overclock ile. Ancak sistem bana hem sıcak hem de fan sesi çok geliyor. Dragon Center'da CPU ve System Fan 0 RPM olarak gösteriyor ama dönüyorlar. Ben mi paranoyak davranıyorum yoksa sorun mu var? Bu kasayı kullanan var mı acaba sisteminde?
Video kalitesi kötü ancak youtube.com üzerinden de yükledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

11.png

Aynı zamanda kafama takılan bir durum oldu. Üst kısımda bulunan 2 adet 200mm olan fanların altında radyatör ve radyatör altında 3 tane 120mm fan var. Şimdi üstteki 2 adet 200mm olan fan yukarıdan havayı çekerken radyatörün altındaki 3 adet 120mm olan fan aşağıdan yukarı mı hava vermeye çalışıyor? Bu şekilde olması dengesizliğe ve sistemin ısınmasına sebep olur mu? Sizde sıvı yerine hava soğutucu alınır mı?
@Ali Güngör Ali abi denk gelir misin bilmiyorum ama özellikle senin fikrini merak ediyorum. Senin incelemeni görüp etkilendikten sonra almıştım kasayı. Sen özellikleri sayarken ya da bahsederken ses sorunu olduğunu söylememiştin. Acaba sıvı soğutucumdan kaynaklanıyor olabilir mi fan sesi?
Yardımcı olabilecek yok mu arkadaşlar?

Son düzenleme:
Sıvı soğutma işlemci için daha verimlidir. Buradan göründüğü kadarıyla sıcaklıklarda bir sorun yok bir de Prime95 gibi stres testlerine sokup sıcaklık değerlerini paylaşın daha net anlayabiliriz.

Geri
Yukarı