i7-10750H 3.3GHz ile 4 GHz arasında oyunlarda ne kadar fark vardır?

m3c

Hectopat
Aldığım Laptop'un soğutma sistemi berbat, Cyberpunk 2077 gibi bir oyunda 3.3 GHz hızlarında çalışabiliyor. Aynı fiyata alınabilen diğer laptoplar 4 GHz'de çalışıyor?
Aradaki 700 MB ne kadar fark eder?

Oyuna göre değişir ama genelde AAA bir oyunda 5-10 FPS etkisi olacaktır. Cyberpunk özelinde fark daha da az. Burada ekran kartınız da önemli. Laptop marka modeli nedir ?

Cyberpunk zaten optimizasyon özürlüsü bir oyun. Eğer Laptop'un soğutma sistemi berbatsa zaten otomatik olarak daha az bir hız verir zira yüksek hızlarda ısınırsa crash verir.

Oyuna göre değişir ama genelde AAA bir oyunda 5-10 FPS etkisi olacaktır. Cyberpunk özelinde fark daha da az. Burada ekran kartınız da önemli. Laptop marka modeli nedir?

Casper Excalibur G780 RTX 2060 diğer oyunlarda 4 GHz'e yakın 97 derecede çalışabiliyor ama diğer bütün laptoplarla çok büyük sıcaklık farkları var.

Casper Excalibur G780 RTX 2060 diğer oyunlarda 4 GHz'e yakın 97 derecede çalışabiliyor ama diğer bütün laptoplarla çok büyük sıcaklık farkları var.
G900 kullanıyorum bende de durum aynı şekilde işlemci 99 gördü bugün :/ keşke daha iyi araştırsaymışım.

G900 kullanıyorum bende de durum aynı şekilde işlemci 99 gördü bugün :/ keşke daha iyi araştırsaymışım.

Bende de G780 var evet çok ısınıyor dediğiniz gibi. İşlemciyi 3.6 GHz sınırı koyunca 10 derece fark ediyor Far Cry 5 dışında da NBA2K21 olsun bir drop görmedim.

Bende de G780 var evet çok ısınıyor dediğiniz gibi. İşlemciyi 3.6 GHz sınırı koyunca 10 derece fark ediyor Far Cry 5 dışında da NBA2K21 olsun bir drop görmedim.

İşlemci sıcaklığı oyundan oyuna değişiyor galiba sabah GTA 5'te 95+ gördüm akşam üstü Witcher 3'te 87+ çıkmadı bu kadar fark olması normal mi? 2 oyunu da Ultra ayarlarda oynadım. GHZ'yi nasıl sınırlayabilirim?

güç seçenekleri - gelişmiş ayarlar - işlemci güç yönetiminden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…