i7 10800K sistem Monterey uyumlu mu?

ensars

Centipat
Daha fazla  
Videoda her şey gayet açık. Fakat BIOS ayarları kısmında bahsedilen ayarların 2-3 tanesi dışında hiçbir ayarı bulamadım. Sistemim;

• i7 10800K.
  • MSI Z490 Tomahawk.
  • RTX 3070.

Teşekkürler.

Videoda her şey gayet açık. Fakat BIOS ayarları kısmında bahsedilen ayarların 2-3 tanesi dışında hiçbir ayarı bulamadım. Sistemim;

• i7 10800K.
  • MSI Z490 Tomahawk.
  • RTX 3070.

Teşekkürler.
BIOS ayarları hangileri varsa onları düzeltmeniz yeterli. İşlemciniz uyumlu diye biliyorum. Fakat ekran kartınız çalışmaz. İşlemcinin grafiğini kullanırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
macOS ile ekran kartı kullanmak istiyorsanız AMD gerekiyor.
Tam olarak öyle söylemeyelim keza yanlış bilgi olur:

Fakat ekran kartınız çalışmaz. İşlemcinin grafiğini kullanırsınız.
Çalışmaz > kullanılamaz, donanım hızlandırma olmaz. iGPU, evet doğru.
RTX 3000 Serisiyle hiçbir macOS sürümü uyumlu değil sanırım.
Doğru

Var olan ayarları yaptım fakat Monterey Kur dedikten sonra böyle kod ekranı açılıp hatalar alıyorum

Dosya Ekleri

• IMG-7381.jpg
    490,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarınızı varsayılana çekip CSM + Secure Boot bir de CFG-Lock kapatıp deneyin.
BIOS ayarlarında CSM diye bir seçenek bulamadım secure boot kapalı CFG-Lock diye bir ayarda yok.
EFI buradaki EFI'yle dener misiniz?
Kurulum tamamlandı. İlk kurulum ekranında ağ seçeneklerinden sonra ekran gri olup böyle bir uyarı alıyorum.

Ayrıca normal Windows sistemimi açınca anakart üzerinde ki 2.5G Lan portunu kullanıyordum. Şimdi ona bağlıyken internet yok uyarısı alıyorum. 1G portuna takınca internet geliyor.

LAN: Realtek® RTL8125B 2.5G LAN + 1x Intel I219V 1G LAN

Son düzenleme:
Aynı ssd’de Windows da kurulu fakat şu an Windows’a geçiş yapamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…