i7-10870H undervolt ayarları nasıl olmalı?

anldrumzz

Hectopat
Daha fazla  
i7-10870h 10. Nesil mobil bir işlemciye sahibim undervolt yapmak istiyorum. Ayarlar hakkında yardımcı olabilir misiniz?

@erengore hocam sizin isminizi çok duydum forumda undervolt ismi altında müsait olduğunuzda bakabilir misiniz acaba?

Son düzenleme:
@erengore hocam yaklaşık 4 aydır yok ama ThrottleStop üzerinden yapabilirsin.

@erengore hocam yaklaşık 4 aydır yok ama ThrottleStop üzerinden yapabilirsin.
Hocam anlıyorsanız yardımcı olabilir misiniz hiç bilmiyorum çünkü. İşlemcim 88-92 dereceleri arasında çok geziyor turbo boost özelliğini kapatınca en fazla 75 derece oluyor ama o zaman da bazı oyunlarda takılmalar yaşanıyor

IccMax'ları fulleyin ve System agenti -35 yapın daha fazlasını tam bilmiyorum ama deneyerek bulman lazım diğer ayarları sonrasında test yap.

Arkadaşlar birazcık kurcalayıp sorunu çözdüm undervolt yapmanıza gerek yok. Speed Shift bölümünden Max değerini 30 yaptım böylelikle GHz'yi Turbo Boost'u kapatmadan sınırladım ve bunun sayesinde watt değerleri ve sıcaklık değerlerinde düşüş yaşadım oyun daha stabil bir hal aldı. Önceden 86 derecenin altına düşmeyen işlemci şu an en fazla 80 derece.

Geç gelen bir düzeltme, önceden yapmış olduğum saçma şeyi umursamayın. Turbo Boost özelliğini tekrar açıp işlemciye ve ekran kartına Honeywell PTM7950 sürdüm, daha sonrasında erengore hocamın undervolt rehberini okuyarak yaptığım undervolt ile stabil değerleri yakaladım. Undervolt işleminden sonra bile 90 derecelere çok rahat çıkıyorsanız macun değişimi yapınız.

Ekleri umursamayınız, düzeltmeden önceki ekran görüntüleridir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-28 223847.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran görüntüsü 2022-09-28 225933.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…