Çözüldü i7 11700F BIOS CPU fan Speed error hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmiraTs

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
B560M-K
İşlemci
i7 11700F
Sıvı soğutmam garantiden geldi. Montajını yaptım ve çalıştırdım. Fakat "CPU fan Speed error" hatasını aldım. BIOS'tan baktığım zaman anakartında işlemcinin de sıcaklıkları 37°C ne yapmam gerekiyor?

Çözüm
Çoklayıcı 3 pinse fan devrini göremediğinden hata veriyordur, BIOS'tan uyarıyı kapatabilirsiniz.
Çoklayıcı 3 pinse fan devrini göremediğinden hata veriyordur, BIOS'tan uyarıyı kapatabilirsiniz.

Evet çoklayıcıda 2 tane 3 pin 1 tane 4 pin yer vardı ben fanları 3 pinlilere taktım 4 pin boşta şu an.

Dediğim gibi sistemde sıcaklık sorunu yoksa pompa ve fanlar çalışıyorsa, BIOS içerisinden bu uyarıyı kapabilirsiniz.

Fanlar çalışıyor ama pompanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim?

Pompa çalışmasa işlemciniz kısa sürede 100 derece olur.

Doğru söylüyorsunuz tamamdır o zaman 10 dakika falan açıktı hatayı araştırayım diye 37 dereceyi geçmedi.

Dediğim gibi sistemde sıcaklık sorunu yoksa pompa ve fanlar çalışıyorsa, BIOS içerisinden bu uyarıyı kapabilirsiniz.

Uyarıyı nasıl kapatacağım hocam.

@Marix hocam rahatsız ediyorsam kusura bakmayın uyarıyı nasıl kapatacağım söylerseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…