i7 11700F'in stok fan ile 100 derece olması normal mi?

Hocam 10100F'in o kadar ısınması imkansız. Stok soğutucu ile 60 derecelerde olması gerek. Bence sizin soğutucuda bir problem vardır. Herkes o işlemciyi stok soğutucuyla kullanır ve kimse sorun yaşamaz.
Hocam ben de anlamadım işlemci last of us, uncharted 4, a plague tale requim gibi oyunlarda 74-75 derecelerde geziyor. fan ayarı otomatikte. Fanını düzgün takmıştım. Ayrıca işlemci kullanımı bazı büyük oyunlarda %90 civarında. Ekran kartı kullanımı daha düşük. Darboğaz yaptığı için olabilir mi acaba ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim, içimi ferahlattınız şu an KYK bursu yatınca ilk işim sıvı soğutucu almak o zaman ne yapalım

Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim, içimi ferahlattınız şu an KYK bursu yatınca ilk işim sıvı soğutucu almak o zaman ne yapalım

Hocam sıvı soğutmaya o kadar para dökmenize gerek yok. Linkini attığım hava soğutma gayet yeterli.

Hocam sıvı soğutmaya o kadar para dökmenize gerek yok. Linkini attığım hava soğutma gayet yeterli.

Peki hocam öyle yapayım madem teşekkür ederim vallahi sağ olun

Ayy çıldırıcağumm Valorant da da 100 derece Turbo çalıştırmama rağmen delirim dfgldş

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…