i7 11800h RTX 3060 laptop düşük güç tüketimi

letsgomen55

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB Tek Kanal 3200 MHz CL22 Laptop RAM
Ekran kartı
NVIDIA RTX 3060 GDDR6 6GB 192 Bit 90+5W GPU
Birkaç hafta önce RDR2'de alet 80-90W arası tüketiyordu ve ben de 60-65 FPS alabiliyordum ama şu an nedense 50-60W tüketiyor. İlk girince bir 80W çekiyor, o kadar ve performans gözle görülür şekilde düştü, 45-55 FPS almaya başladım. Bu neden olmuş olabilir? GPU driver güncel, işlemcinin güç tüketiminde sorun yok. Yardımcı olabilecek olursa çok memnun olurum.

Aletin şart aleti de sağlam, hiç düşmedi yere. Bir hasarı yok. Sadece RDR2'de değil ama her oyunda düştü güç tüketimi. İşlemcim i7 11800H, laptop olduğu için anakart belli değil. Windows etkinleşmiş durumda değil. ISO olarak Pro yüklenmişti bir gün açtığımda Windows'u etkinleştirin yazısı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç hafta önce RDR2'de alet 80-90W arası tüketiyordu ve ben de 60-65 FPS alabiliyordum ama şu an nedense 50-60W tüketiyor. İlk girince bir 80W çekiyor, o kadar ve performans gözle görülür şekilde düştü, 45-55 FPS almaya başladım. Bu neden olmuş olabilir? GPU driver güncel, işlemcinin güç tüketiminde sorun yok. Yardımcı olabilecek olursa çok memnun olurum.

Aletin şart aleti de sağlam, hiç düşmedi yere. Bir hasarı yok. Sadece RDR2'de değil ama her oyunda düştü güç tüketimi. İşlemcim i7 11800H, laptop olduğu için anakart belli değil. Windows etkinleşmiş durumda değil. ISO olarak Pro yüklenmişti bir gün açtığımda Windows'u etkinleştirin yazısı geldi.
Laptobu hangi güç modunda kullanıyorsunuz

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-02-12 124828.png
    Screenshot 2022-02-12 124828.png
    640,7 KB · Görüntüleme: 56

Laptopu şarjdan tak çıkar yaptınız mı bir de güç seçenklerinden yüksek performans açık mı? Benim laptopta arada bir böyle oluyor sarjı tak çıkar yapınca düzeliyor

Turbo modu var kendi uygulamasında, o modda. Bir de bu skor kötü mü?
Puanlar bayağı düşük görünüyor. 95W'lık RTX 3060, en azından 7500-7600 civarı grafik puanı almalı. İşlemci tarafı da düşük, 9000 puan alabilir 11800H. Yazılımından yanlışlıkla güç tasarrufu tarzı bir ayar mı açtınız?

Puanlar bayağı düşük görünüyor. 95W'lık RTX 3060, en azından 7500-7600 civarı grafik puanı almalı. İşlemci tarafı da düşük, 9000 puan alabilir 11800H. Yazılımından yanlışlıkla güç tasarrufu tarzı bir ayar mı açtınız?
yo herhangi bir güç tasarrufu açık olduğunu sanmıyorum.
D

Dostum o ayrı bir şey belki ona bağlıdır da tam bilmiyorum. Başlata güç planı seçin yazıp çıkan şeyi aç ve işaretlediğim yerdeki butona basıp yüksek performansı seçip bir plan oluştur senin dediğin Turbo galiba fanları fulluyor.

Eki Görüntüle 1302859
Hocam bende yüksek performans yok direk balanced çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı