i7 12700F kaç derece olmalı?

arcturussa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar islemci fani almadim bilgisayarla otomatik geldi. Fan ama biraz sıcak degerlerde calisiyor. i7-12700F Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken Max 80C oluyor bostayken 40 50 ama islemci oyunda 80 dereceyken killaniyor insan. Fan almali miyim fan alirsam ne almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ile birlikte gelen fanlar çok performanslı olmuyor. 12. nesil işlemciniz için güçlü bir soğutucu öneririm. İşlemciniz daha uzun ömürlü olacaktır.
Kesinlikle almam lazim yoksa yanacak ama fan takmayi bilmiyorum usta bide kasa biraz kücük oldugundan her sogutucu olur mu diye dusunuyorum.

Kesinlikle almam lazim yoksa yanacak ama fan takmayi bilmiyorum usta bide kasa biraz kücük oldugundan her sogutucu olur mu diye dusunuyorum.
80 derecede işlemci yanmaz hocam korkmayın. Her soğutucu olur mu bilmiyorum maalesef. Tamamen sizin kasanıza bağlı o durum. Stock soğutucu ile aynı boyutlarda olan soğutuculardan alabilirsiniz.

İşlemci kolay kolay yanmaz merak etmeyin. Sıcaklık çok yükselirse frekans düşer hala artmaya devam ederse işlemci kendisini koruma moduna alıp kapatır. Stok soğutucu yerine kule tipi soğutucu kullanırsanız sorununuz çözülür.

Geri
Yukarı