i7-12700H laptopta Twitch yayını hangi donanım üzerinden verilmeli?

Pikeas

Hectopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Meslek
Seslendirme ve Dublaj Sanatçısı

Linkte paylaştığım laptopa sahibim. Twitch'te yayın açıyorum fakat yayını hangi donanım üzerinden vermeliyim bilmiyorum. OBS'ten yayın açınca sanki bilgisayar kasıyormuş gibi hissediyorum. Yayın açtığım oyunlarda LoL, Valorant falan. Yayın ayarları için kısaca öneride bulunur musunuz? Yayını hangi donanım üzerinden verirsem performanslı olur gibi vs.

Son düzenleyen: Moderatör:

Linkte paylaştığım laptopa sahibim. Twitch'te yayın açıyorum fakat yayını hangi donanım üzerinden vermeliyim bilmiyorum. OBS'ten yayın açınca sanki bilgisayar kasıyormuş gibi hissediyorum. Yayın açtığım oyunlarda LoL, Valorant falan. Yayın ayarları için kısaca öneride bulunur musunuz? Yayını hangi donanım üzerinden verirsem performanslı olur gibi vs.

Upload yetiyorsa ekran kartından 1080P60FPS 5k-6k bith olarak vermeyi dene.

Deneyerek bakacağız işte. Valorant tarzı oyunlarda pek yaşyacağını sanmıyorum ancak hikayede yaşama ihtimalin var.

Şu an yayını böyle veriyorum ve OBS işlemciyi falan fazla kullanmamasına rağmen Valorant'ta FPS düşüşü yaşıyorum. Bu interntetten kaynaklı bir sorun mudur? Upload: 5 download: 32. Mbps.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-30 160802.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-30 160802.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 11
  • Ekran görüntüsü 2023-10-30 160829.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-30 160829.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 16
Oyunda FPS düşüşü yaşaman işlemcine yüklenmenden kaynaklı. X264 yerine NVENC ile yap diye o yüzden diyorum. İnternetle alakası olan tek kısım sunuculara yükleme yapması. Onda zorlanırsa senin FPS'ni düşürmez.

Geri
Yukarı