i7 12700K sistemde Corsair iCUE "Pump Failure" hatası

Yalı

Hectopat
Öncelikle merhaba geçenlerde yeni sistem topladım özellikleri söyle.
Anakart ASUS Z690 Maximus Formula DDR5.
İşlemci Intel i7 12700K.
RAM Corsair dominator Platinum DDR5 5600.
Sıvı soğutma Corsair H150i Elite cappelix.
PSU Corsair RM850X Full modüler.
Sorun şu sistem kurdum çalıştı aradan 10 gün geçti sıvı soğutma CPU pump aşırı ses yapmaya işlemci derecesi boştayken 30'dan 55'e kadar çıktı. Termal macunu yeniledim Cooler Master masterjel maker ile bu sefer CPU pump tamamen durdu. Bilgisayar açılırken fanlar aşırı ses çıkarıyor ve kırmızı yanıp sönüyor, Windows açılıyor Corsair iCUE yazılımında pump failure yazıyor. Anakart gösterge panelinde CPU code 00, 69, 31, 61, 69, bu hataları verdikten sonra post error hatası veriyor ama Windows yine de açılıyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Sistem açılıyor bir sorum yok 5 saniye sonra fanlar yüzde 100 moda geçip sistem kırmızı flashlıyor. iCUE üzerinden pump sensor hatası alıyorum. RPM 0 görünüyor ama pompa çalışıyor bunu hissedebiliyorum. Sistemi sök tekrar tak çözüm olmadı. Siz nasıl bir çözüm bulduğunuz.

Merhaba hocam öncelikle geçmiş olsun ben konu ile ilgili sorunumu ürünü garantiye göndermiştim yenisi ile değiştirmişlerdi sonra biraz araştırdım YouTube den basit bir çözümü olduğu gördüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sorununu çözersin umarım genelde bu deneyerek çözülüyor sende sorun devam ederse garantiye gönder başın ağrımasın boşuna

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı