i7-14700K için 360 mm sıvı soğutma önerisi

Mareschall

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yeni bir bilgisayar topladım nihayet. Fakat işlemci sıcaklığı biraz canımı sıkıyor. Şu anda kullandığım sıvı soğutmayı iade edip farklı bir sıvı soğutma almak istiyorum.
Önereceğiniz sıvı soğutma markaları nedir acaba?

i7 14700K işlemci.
Dark Aqua Force walter cooling 360mm sıvı soğutucu.
ASUS 4070 Ti super ekran kartı.
850W80+ Corsair Supply.

FB_IMG_1707319918734.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden fazlaymış bende de 13600K var, Arctic LF 280mm ile en baba oyunda 60 dereceyi görmüyor.

Güncel fiyatlara pek hakim değilim ama bu ürünü şiddetle öneririm.

Hocam yazdığımı çok iyi oku ve tavsiyeme kulak ver :)

Ben de 10 gün önce 14700K kasa topladım. CoolerMasterın 360L ARGB sıvı soğutmasını aldım. Soğutmadığı için değil ama, pompadan ses geldiği için söktürdüm ve servise gönderdim.
Şimdi hava soğutmaya geçtim. Hayatımın en doğru kararı. Şu anda sistem boşta iken 24-25 derece. Aıda 64 testinde ise maximum 75 dereceyi görüyorum.

Ürünü alıyorsun, videoları da izleyerek kurabilirsin(Ben öyle yaptım) Kuramazsan da birisinden mutlaka yardım al.
Bunun dışında bir ürün daha alacaksın. Onu da anlatacağım neden alacağını. Bu da bir fan. Onu da ilk aldığına monte edeceksin.

Ana ürünün şu ve emin ol dünyada lider :)

İkinci alacağın ürün ise

İkinci aldığın fanı, ilk aldığın ürüne 2. fan olarak monte edeceksin radyatörün yanına. Nasıl monte ederim diye düşünme, gerekli aparat ilk aldığın ana üründe çıkıyor ve adamlar günün birinde ikinci fanı monte edersin diye koymuşlar :)

Bu da linki.
Al bu ikisini 6 sene garantili. Uzun bir süre kafan rahat etsin.

Cidden fazlaymış bende de 13600K var, Arctic lf 280mm ile en baba oyunda 60 dereceyi görmüyor.

Güncel fiyatlara pek hakim değilim ama bu ürünü şiddetle öneririm.

14700k işlemci için en çok ısınan işlemci diyorlar hocam. Bu ürün biraz daha ısıyı düşürebilir mı acaba?

Hocam yazdığımı çok iyi oku ve tavsiyeme kulak ver :)

Ben de 10 gün önce 14700K kasa topladım. CoolerMasterın 360L ARGB sıvı soğutmasını aldım. Soğutmadığı için değil ama, pompadan ses geldiği için söktürdüm ve servise gönderdim.
Şimdi hava soğutmaya geçtim. Hayatımın en doğru kararı. Şu anda sistem boşta iken 24-25 derece. Aıda 64 testinde ise maximum 75 dereceyi görüyorum.

Ürünü alıyorsun, videoları da izleyerek kurabilirsin(Ben öyle yaptım) Kuramazsan da birisinden mutlaka yardım al.
Bunun dışında bir ürün daha alacaksın. Onu da anlatacağım neden alacağını. Bu da bir fan. Onu da ilk aldığına monte edeceksin.

Ana ürünün şu ve emin ol dünyada lider :)

İkinci alacağın ürün ise

İkinci aldığın fanı, ilk aldığın ürüne 2. fan olarak monte edeceksin radyatörün yanına. Nasıl monte ederim diye düşünme, gerekli aparat ilk aldığın ana üründe çıkıyor ve adamlar günün birinde ikinci fanı monte edersin diye koymuşlar :)

Bu da linki.
Al bu ikisini 6 sene garantili. Uzun bir süre kafan rahat etsin.

Hocam hava soğutma bu işlemciyi gerçekten soğutabilir mi? 420mm sıvı soğutucu düşünüyordum artık :) bakayım ama YouTube da çok fazla videolarını izledim sıvı soğutma ve hava soğutma ile ilgili. Açık ara 10-15 derece hep sıvı soğutma sistemleri daha iyi görünüyordu.

14700k işlemci için en çok ısınan işlemci diyorlar hocam. Bu ürün biraz daha ısıyı düşürebilir mı acaba?

Hocam hava soğutma bu işlemciyi gerçekten soğutabilir mi? 420mm sıvı soğutucu düşünüyordum artık :) bakayım ama YouTube da çok fazla videolarını izledim sıvı soğutma ve hava soğutma ile ilgili. Açık ara 10-15 derece hep sıvı soğutma sistemleri daha iyi görünüyordu.

Hocam görseli yükledim ve şu anda karşımda :)

Tabi ki deli gibi soğutuyor. Bana güvenebilirsin :)
Screenshot_29.png
WhatsApp Görsel 2024-02-07 saat 21.02.17_0338dc3f.jpg

Bunu kullanıyorum, önerebilirim. 13 ve 14 nesil Intel'i soğutmak epey zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı