i7 2600 ve RX 580 Darboğaz yapar mı?

%20 kadar darboğaza sokacaktır. (vs de 4770k seçmemin sebebi eski ama güçlü olmasıdır, o da darboğaz yapıyor)

%20 kadar darboğaza sokacaktır. (vs de 4770k seçmemin sebebi eski ama güçlü olmasıdır, o da darboğaz yapıyor)
Hocam o site bana güvenilir gelmedi. İ7-4770K'nın RX 580 ile %10 darboğaz yapması imkansız.

Hocam o site bana güvenilir gelmedi. İ7-4770K'nın RX 580 ile %10 darboğaz yapması imkansız.
Şöyle açıklayayım, GPU %100 yüke girebilse bile burada işlemcini oyunda aldığımız FPS'e çok fazla etkisi vardır.
Örn: 4790k ile 9400f, aynı ekran kartı ile oyun açalım ultra ayarlarda 1080P de, 9400f bariz bir fark atacaktır ancak baktığımız zaman ikisinde de GPU LOAD %100. Ancak bu şekilde açıklayabilirim.
Arkadaşlar merhaba. Başlıktaki işlemcimin yanına ekran kartı olarak; RX580 taktırdım. Bir sıkıntı olur mu?
Bu arada, oyunları elbette oynarsınız sadece RX580'den tam verim alamazsınız bunu belirtmek istedim yanlış anlaşılma olmasın, oyunda CPU kaynaklı takılma donma vs. olmadıktan sonra ayarları bir tık indirip rahatlıkla 60FPS'de oynarsınız sanırım bilemiyorum.

Şöyle açıklayayım, GPU %100 yüke girebilse bile burada işlemcini oyunda aldığımız FPS'e çok fazla etkisi vardır.
Örn: 4790k ile 9400f, aynı ekran kartı ile oyun açalım ultra ayarlarda 1080P de, 9400f bariz bir fark atacaktır ancak baktığımız zaman ikisinde de GPU LOAD %100. Ancak bu şekilde açıklayabilirim.
Anladım, bu konuyu araştıracağım. Bilgi için teşekkürler.

Anladım, bu konuyu araştıracağım. Bilgi için teşekkürler.
Rica ederim, hatta az önce bir konu vardı 2700X den 3600X e geçilirmi diye sormuştu birisi, 8core vs 6core baktığımız zaman ancak single core olarak 3600x bariz %15+ güçlü olduğu için hemen her oyunda 1080p de ve 2K da 2700X den daha iyi FPS veriyor aynı ekran kartında. Durumu bir de bu açıdan açıklayabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı