i7 2600K sistem güncellemek

Oywle

Hectopat
Arkadaşlar şu anda kendimde olan sistemimin özelikleri.
GTX 650 Ti Boost 2 GB.
i7 2600K işlemci.
16 GB RAM.
500 GB SSD.
Ben bu sistemi güclendirmek istiyorum ama karar veremedim şu anda bütçem fazla yok 2.elden yükseltmeye çalışacağım şimdi gelelim soruma ben direk RX580 ekran kartı alıp böyle idaremi edeyim yoksa ekran kartı almayıp işlemcı anakart RAM mi yükselteyim aklımdaki sistem bu şekilde Ryzen 3100 16 GB RAM ve anakart yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ederim. Oynayacağım fazla oyun yok FiveM de bana sıkıntı cıkarmasın yeter.

2600K çok iyi bir işlemci, sadece ekran kartı güncelleyin bence. Ram 1x16 ise onu 2x8'le değiştirmeye çalışın en azından.

İşlemci anakart vs yükseltseniz 650 Ti yetersiz olacak.

Arkadaşlar şu anda kendimde olan sistemimin özelikleri.
GTX 650 Ti Boost 2 GB.
i7 2600K işlemci.
16 GB RAM.
500 GB SSD.
Ben bu sistemi güclendirmek istiyorum ama karar veremedim şu anda bütçem fazla yok 2.elden yükseltmeye çalışacağım şimdi gelelim soruma ben direk RX580 ekran kartı alıp böyle idaremi edeyim yoksa ekran kartı almayıp işlemcı anakart RAM mi yükselteyim aklımdaki sistem bu şekilde Ryzen 3100 16 GB RAM ve anakart yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ederim. Oynayacağım fazla oyun yok FiveM de bana sıkıntı cıkarmasın yeter.

Ekran kartını yükseltirsen senin için daha iyi. Hala uyumlu ve performanslı çalışır. En azından çoğu oyunda keyfine bakarsın. AM4'e geçersen 650 Ti zayıf kalacak.

Ekran kartını yükseltirsen senin için daha iyi. Hala uyumlu ve performanslı çalışır. En azından çoğu oyunda keyfine bakarsın. AM4'e geçersen 650 Ti zayıf kalacak.
Teşekkür ederim.

Yapabilirseniz sistemi satıp bir tık daha güncel işlemcili bir ikinci el PC alın. Diğer türlü gideri biraz fazla olacaktır.

Teşekkür ederim ama şu anda fazla bir bütçem yok 2800 civari bir bütçem bulunmakta sadece FiveM pes filan oynamak icin yukseltmek istiyorum.

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim ama şu anda fazla bir bütçem yok 2800 civari bir bütçem bulunmakta sadece FiveM pes filan oynamak icin yukseltmek istiyorum.

Ek olarak RAM sormuşsunuz. 1333 MHz ile 1600 MHz arasında neredeyse fark yok. Uğraşmaya değecek bir değer değil.

Geri
Yukarı