İ7 2670QM ve GT520M Laptop çözünürlük sorunu

jollyjokermami

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar Technopat Ailesi...

Benim bir sorunum var ve gerçekten enteresan bir sorun ?

• İntel Core i7 2670QM 2.20ghz
  • 8 GB ram 1696 MB (64MB ayrılmış bellekli)
  • İntel HD Graphics 3000
  • 1 GB Nvidia GeForce Gt 520m optimus
  • Windows 7 x64
Max çözünürlüğü 1366x768 ve BIOS içinde chipset'te ekran kartı paylaşımı görünmeyen Laptop'a sahibim.
Çözünürlük değiştirince (oyunların içinde options ayarlardan tam ekran iken) bilgisayar yeni çözünürlüğü kaydetsin mi sorusu geliyor ve bilgisayar tık diye kapanıyor. Araştırdım sorunumla alakasız sadece masaüstü çözünürlüğü değişince bilgisayarın yeniden başlaması gayet normal gibi konu cevap buldum. Ancak benim sorunum bilgisayar kapanıyor ve ben elimle açıyorum ayrıca oyunlar gene eski çözünürlükte kalıyor. Çünkü yeni ayarlar saklansın mı sorusuna evet diyemeden bilgisayar kapanıyor. Başka bir oyun açtığımda hani ekran kararıp oyun ekranına geçerken küçük bir git gel gibi bir şey olur da oyun başlar ya hani (siyah beyaz arasında hızlı geçişler) o halde gene bilgisayar kapanıyor. Ayrıca tam ekran bir oyundan masaüstüne geri gelip tekrar tam ekrana dönünce de bilgisayar kapanıyor. Kısacası tam ekranı indirip tekrar açtığımda, oyun aktifken options ta çözünürlük değiştirdiğim de yada bazı oyunlarda oyun açılırken ki ekran hazırlanışında bilgisayar çat diye kapanıyor bunun tam olarak nedeni ve sorunun çözümü nedir ?

Sorunu yaşadığım oyunlar: Knight online pvp, Battlefield 3, Battlefield bad company 2, Counter strike 1.6 vs. Genelde entegre kart ile yani intel ile çalıştırıyorum oyunları ve punkbuster uygulaması ile çalışan Call of duty gibi oyunlarda ise çözünürlük değiştirirken sorun yok yalnız.

Biraz uzunca bir yazı ama gerçekten sorunum büyük.

Şimdiden alakanıza teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
intel hd 3000 ekran kartı masaüstünde çalıştığı için onu devre dışı bırakmış olabilirsin bende harici ekran kartını devre dışı bırakınca çözünürlük gidiyor kısaca devre dışı olan ekran kartını etkinleştir

intel hd 3000 ekran kartı masaüstünde çalıştığı için onu devre dışı bırakmış olabilirsin bende harici ekran kartını devre dışı bırakınca çözünürlük gidiyor kısaca devre dışı olan ekran kartını etkinleştir
ikiside etkin devredışı olan yok .. aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor yazıyor ayrıca..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı