i7-3630QM işlemci Turbo frekans hızına ulaşmıyor

locko

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, i7-3630QM bir işlemciye sahibim Intel'in kendi sitesinde Turbo ile 3.4GHz'e kadar çıktığı yazıyor ancak işlemcim oyunlarda dahil olmak üzere sadece 2.4GHz'i görüyor Turbo değerlerine ulaşamıyorum yardımcı olur musunuz? Belki işe yarar diye şöyle bir görsel bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Ad2sız.png
    Ad2sız.png
    93,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Herkese merhaba, i7-3630QM bir işlemciye sahibim Intel'in kendi sitesinde Turbo ile 3.4GHz'e kadar çıktığı yazıyor ancak işlemcim oyunlarda dahil olmak üzere sadece 2.4GHz'i görüyor Turbo değerlerine ulaşamıyorum yardımcı olur musunuz?

Sistemde en son ne zaman temizlik ve termal macun değişimi yapıldı? Büyük ihtimalle ısınıyordur ve kendini kısıyordur. Nihai Performans ekleyip ulaşabilirsiniz. Ama ısınıyorsa temizlik şart.

Sistemde en son ne zaman temizlik ve termal macun değişimi yapıldı? Büyük ihtimalle ısınıyordur ve kendini kısıyordur. Nihai performans ekleyip ulaşabilirsiniz. Ama ısınıyorsa temizlik şart.

İşlemciyi yeni taktım Lenovo G500 laptopuma fanı temizledim ve macunu değiştim sıcaklık değerleri boşta 45 oyunda 70-75 arası gidip geliyor nihai performans aktif.

Güç profilini yüksek performansa alın.

Nihai performansta şu an.

Geri
Yukarı