i7 3770 GTX 1080 uyumu

LoxChatterb0x

Hectopat
Yer
İstanbul / Üsküdar
Daha fazla  
i7-3770'e sahibim arkadaşlar ve bugün GTX 1080 ile bottleneck durumunu ölçtüm. Sizce işlemcim 1080'i besler mi?

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
O gibi sitelere değil gerçek bizzat deneyimlenmiş şeylere bakmak gerekir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada 2k monitör mevcut. Şayet sizde 1080p var ise ufak sorunlar çıkabilir. Ama dert etmenize gerek yok.

O gibi sitelere değil gerçek bizzat deneyimlenmiş şeylere bakmak gerekir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada 2k monitör mevcut. Şayet sizde 1080p var ise ufak sorunlar çıkabilir. Ama dert etmenize gerek yok.

1080p için darboğaz yapacaktır yanılıyor muyum?

1080p için darboğaz yapacaktır yanılıyor muyum?
Yapacaktır ama olayı abartmaya gerek yok onu demek istedim. Ek kötü underclock yapar. Sonuçta oyun oynanmaz diye bir şey yok. Ama konu sahibine bir mesajım var. Eğer belleklerin toplamda (minimum olarak) 16GB değilse tavsiyem önce RAM almanız. Tabi alırken eski alışkanlıklardan biri olan slotları doldurmamaya çalışın anakartın bilgi sitesinde maksimum bellek desteği kısmını dikkate alın.

Yapacaktır ama olayı abartmaya gerek yok onu demek istedim. Ek kötü underclock yapar. Sonuçta oyun oynanmaz diye bir şey yok. Ama konu sahibine bir mesajım var. Eğer belleklerin toplamda (minimum olarak) 16 GB değilse tavsiyem önce RAM almanız. Tabi alırken eski alışkanlıklardan biri olan slotları doldurmamaya çalışın anakartın bilgi sitesinde maksimum bellek desteği kısmını dikkate alın.

16 GB RAM'im var. Ben zaten çok oyun oynamıyorum genelde render işleri. Oyun oynarsamda GTA V / Rainbow Six Siege falan. Yani çok az kasarsa lafım olmaz ama oynayamayacak derecedeyse almam. Yani sizce alınır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı