I7 3770 GTX 980 Ti sistem vs i3 9100 RX 560 sistem

3200 liraya RX 6600 aldım ben. O fiyatlarda değmez o karta.

Bu arada 980 Ti en mantıklısı. O işlemci ve anakartı satsa rahat R3 3100 ve A320 anakart alır yine. Intel parçalar pahalı çünkü. Değiştirmesine bile gerek yok i7 işlemci hala güçlü.

Kesinlikle i7 3770 1155 soket anakarta alınabilecek en üst seviye işlemci çarpanı açık olsa OC da yapılır da gerek yok fazlasıyla yeter arkadaşa istediği şeyler için.
Ben olsam 1. sistemi alır sonra da N11'den 300 TL'ye 8 GB 1600MHz RAM ekler tamamlardım.

Hocam gece uykusuz geçirdim dediğinizi anlamamış olabilirim ama ekran kartıma RX 5700 XT 3500 lira değmez mi demek istediniz?
2700 liraya bile bulunabilen bir ekran kartı. 3200 lira civarlarına neredeyse sorunsuz RX 6600 varken az fazla fps alayım diye tabii değmez. Yüksek güç tüketimi, siyah ekran sorunları ve bol bol Wattman bulunan bir serinin kartına o kadar para vermezdim. Ayrıca seri eski olduğundan sıfır üretimi yok/az. Yani aldığın kart miningin tepe yaptığı zamanlardan, milletin elinde kalan eskimiş ürünler.

2700 liraya bile bulunabilen bir ekran kartı. 3200 lira civarlarına neredeyse sorunsuz RX 6600 varken az fazla FPS alayım diye tabii değmez. Yüksek güç tüketimi, siyah ekran sorunları ve bol bol WattMan bulunan bir serinin kartına o kadar para vermezdim. Ayrıca seri eski olduğundan sıfır üretimi yok/az. yani aldığın kart miningin tepe yaptığı zamanlardan, milletin elinde kalan eskimiş ürünler.

Hocam RX 5700 XT Nitro+ 8 GB modeli, oyunlarda maksimum 64 derece gördüm ki şöyle bir durum var kasam mesh değil ve havalar böyle değilken 51 falan oluyordu, ek olarak FPS'i 6600'e göre daha fazla, yüksek güç tüketimi konusunda şöyle bir şey diyebilirim zaten insanlar sistem toplarken PSU watt değerini yüksek alıyor, kimse "ekran kartım çok güç tüketiyor PSU yüksek almalıyım" derdinde değil en azından ben öyleyim. Çünkü genelde RTX 3070 kullananda 650, 750W arasında alıyor RX6600 kullananda 650,750 arasında alıyor, önemli olan güç kaynağının kalitesi. biraz eski teknoloji olduğu için fazla güç kullanıyor RX6000 serisinde düzelttiler bunu.
sana katılabileceğim tek konu bu kartın problemleri gerçekten var ama ben hiçbirini yaşamadım.

Hocam RX 5700 XT Nitro+ 8 GB modeli, oyunlarda maksimum 64 derece gördüm ki şöyle bir durum var kasam mesh değil ve havalar böyle değilken 51 falan oluyordu, ek olarak FPS'i 6600'e göre daha fazla, yüksek güç tüketimi konusunda şöyle bir şey diyebilirim zaten insanlar sistem toplarken PSU watt değerini yüksek alıyor, kimse "ekran kartım çok güç tüketiyor PSU yüksek almalıyım" derdinde değil en azından ben öyleyim. Çünkü genelde RTX 3070 kullananda 650, 750W arasında alıyor RX6600 kullananda 650,750 arasında alıyor, önemli olan güç kaynağının kalitesi. biraz eski teknoloji olduğu için fazla güç kullanıyor RX6000 serisinde düzelttiler bunu.
sana katılabileceğim tek konu bu kartın problemleri gerçekten var ama ben hiçbirini yaşamadım.
Yeni alıcılar için değmez zaten. Senin kartın sıkıntısız şansına ve performansı o bütçede rakipsiz. Ama ben yeni bir alıcı olsam 6000 serisinden düşmem bu bütçelerde. Herkes sorun yaşamayacak diye bir şey yok çünkü.

Yeni alıcılar için değmez zaten. Senin kartın sıkıntısız şansına ve performansı o bütçede rakipsiz. Ama ben yeni bir alıcı olsam 6000 serisinden düşmem bu bütçelerde. Herkes sorun yaşamayacak diye bir şey yok çünkü.

Zaten foruma girdiğimde RX5000 serisinde problem yaşayan çok var bir ben denk gelemedim, bende RX6000 serisinden alacaktım 5700XT buldum bir de en yüksek versiyonu olduğu için kaçırmayayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı