i7 3770 sistemde 144 Hz Valorant kasma hissiyatı

tuncaysahin06

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 6 aydır yaşadığım FPS düşmesi (kasma hissi) sorunumu hala çözemediğim için sizlere de danışmak istedim. i7 3770 3.4GHz / MSI GTX 1060 6 GB Gaming X / Kingston 500GB SSD / 8x2 1600MHz 16 GB RAM / Hadron 600watt Power Supply'lı bir sisteme sahibim. Ağrılıklı olarak Valorant oynuyorum. Şu 6 ay içinde yapmadığım ayar atmadığım ticket kalmadı. 6 ay önce işlemcimi güncelledim bu güncelleme ile beraber 144Hz monitör aldım. (Rampage RM-421 flower) ilk aldığımda fark edemedim monitöre alışma süreci derken falan 1 2 hafta sonra monitör'e gözüm alıştıktan sonra FPS 130'lara düşünce kasma hissi oluşmaya başladı gözümde dedim Allah Allah. O zaman ekran kartımda DP girişi yoktu (eski ekran kartım: GTX 750 Ti) HDMI ile 144Hz alıyordum dedim HDMI'dan kaynaklıdır dedim umursmadım. Gün geçtikçe sinirimi bozmaya başladı. Sonra işlemcin ısındığından dediler Snowman M200 aldım sıcaklık değerleri düştü fakat sorun hala devam ediyordu sonra RAM'im 12 GB'dı 16 yaptım düzelmedi. Ekran kartı aldım DP ile bağladım fakat hala düzelmedi. Power Supply'dan dediler Power Supply da aldım hala düzelmedi.
FPS 130'a düştüğünde çok kasıyormuş gibi geliyor. Artık Valorant'ı sileceğim gibi duruyor. Attığım ticketlarda da genellikle ekran kartı sürücüsünü güncelle... Başlangıç uygulamalarını kapat. %temp% dosyalarını sil gibi şeyler söylüyorlar. Artık oynama hevesim kalmadı... 😢

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı