Çözüldü i7-3770 sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zafer_kayaa

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Ressamı.
Merhaba, Valorant oynarken mağazaya girdiğimde ya da skill yoğunluğunun fazla oldugu yerlerde FPS düşüleri yaşıyorum. Önceden böyle sorunlar yaşamazdım. Yardım edebilir misiniz?
  • CPU: i7-3770 @3.4GHz
  • Anakart: P8H61-M LX R2.0
  • GPU: Sapphire RX 570 4 GB ITX GDDR5 256Bit
  • RAM: 8+8 GB DDR3 HyperX Fury White
  • HDD: WD 500GB+1TB
  • SSD: JD 120GB
  • PSU: Cooler Master 500W

Çözüm
Yeterli aslında. İnternetten testlerde de mağazada FPS düşüşü yaşıyor insanlar. Sorun sadece sizde değil. Ayarlarınızı da sorabilir miyim bir de?
1080p çözünürlük orta ayarlarda oynuyorum. Aslında bütün ayarlarda test ettim. Sonuç aynı.
Oyuna o 3 ay içinde zibilyonlarca güncelleme gelince tabii ki kasar. 100-150 FPS alırken 50-60 FPS almaya başladım. Optimizasyon yerlerde geziyor.
Evet bende yaşıyorum aynı sorunu. Umarım düzelir ama pek sanmıyorum.
Valorant 4.03 güncellemesi ile performansa yönelik iyileştirmeler getirilmiş. Sorunum geçmiş gibi görünüyor.
Önceden dediğiniz neyden sonra böyle olmaya başladı?
FPS kaçtan kaça düşüyor? Sıcaklıklar nasıl Afterburner üzerinden değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Önceden dediğiniz neyden sonra böyle olmaya başladı?
FPS kaçtan kaça düşüyor? Sıcaklıklar nasıl Afterburner üzerinden değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
Ara vermiştim oyuna. Dün yükledim 3 ay aradan sonra dediğim gibi fps sorunları yaşamaya başladım değerler şu şekilde. Mağazada ve kalabalık ortamlarda fps düşüşleri yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    326,4 KB · Görüntüleme: 69
Ara vermiştim oyuna. Dün yükledim 3 ay aradan sonra dediğim gibi fps sorunları yaşamaya başladım değerler şu şekilde. Mağazada ve kalabalık ortamlarda fps düşüşleri yaşıyorum.
Driverlar güncel mi? Oyunun optimizasyonundan da kaynaklı olabilir. Ara verdiğiniz zaman gelen güncellemelerde sıkıntı olabilir.

Yeterli aslında. İnternetten testlerde de mağazada FPS düşüşü yaşıyor insanlar. Sorun sadece sizde değil. Ayarlarınızı da sorabilir miyim bir de?

1080p çözünürlük orta ayarlarda oynuyorum. Aslında bütün ayarlarda test ettim. Sonuç aynı.
Oyuna o 3 ay içinde zibilyonlarca güncelleme gelince tabii ki kasar. 100-150 FPS alırken 50-60 FPS almaya başladım. Optimizasyon yerlerde geziyor.
Evet bende yaşıyorum aynı sorunu. Umarım düzelir ama pek sanmıyorum.
Valorant 4.03 güncellemesi ile performansa yönelik iyileştirmeler getirilmiş. Sorunum geçmiş gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı