i7 3770 sistemi i3 7350K'ya yükseltme

Sipahi

Hectopat
Bilgisayar toplamaktan hiç anlamam. Hemen özet geçip konuya gireceğim. Kasımda askere gideceğim, kullandığım bilgisayar 4-5 yıllık hiçbir oyunu doğru düzgün oynayamıyorum. En çok oynadığım oyun H1Z1:Just Survive. Kısaca bilgisayarımın özellikleri;
  • i7.3770 3.40 GHz
  • 8 GB RAM
  • AMD Radeon HD 7570 series 2GB 64 bit
Bilgisayarda Turbo işletim sistemi var. Ekran kartı 4.20 GHz'e yükseliyordu kullanıma göre galiba. Bu donanımla çoğu oyunu Very Low'da düşük FPS ile oynuyorum.
Aklımda bir ekran kartı ve işlemci var. Başka neyi yükseltmeliyim? 2 bin TL bütçem var. Kasımda askere gideceğim.
MSI GT 1030 ve i3 7350K 4.20 GHz almayı düşünüyorum. Birileri bana yardımcı olsun. Bunları alırsam başka bir şeyi yükseltmeli miyim bilgisayarımda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu anki sisteminiz ile uyumlu değil belirttiğiniz işlemci. i7 3770 halen yeterli sayılabilecek bir işlemci. GTX 1050 Ti ya da GTX 1060 alabilirsiniz. Uzun süre sorunsuz kullanırsınız.
Şu anki sisteminiz ile uyumlu değil belirttiğiniz işlemci. i7 3770 halen yeterli sayılabilecek bir işlemci. GTX 1050 Ti ya da GTX 1060 alabilirsiniz. Uzun süre sorunsuz kullanırsınız.

Çözüm
Just Survive oyununa GT 1030 yetersiz geliyor bilginiz olsun. Bizzat deneyimledim. Asım Demir’in söylediği gibi 1050 Ti veya 1060 almanızı tavsiye ederim.

Sahibinden.com üzerinden fiyat araştırabilirsiniz. Yeni sistem için tabii ki yardımcı oluruz.

8 GB RAM, 1060 ekran kartı ve yoksa hariçten alınacak bir SSD bu sisteme hayat verir.
Ekstradan bir 8 gb ram mi yoksa olanı mı yenilemeliyim ? Hocam birde 1060'lar güzel para yani :D en fazla 2 milyar bütçem var bilgisayarımı elden çıkartabilirsem bu bütçe dahada artar
Just Survive oyununa GT 1030 yetersiz geliyor bilginiz olsun. Bizzat deneyimledim. Asım Demir’in söylediği gibi 1050 Ti veya 1060 almanızı tavsiye ederim.
MSI GTX 1050 2G 2GB DDR5 128 Bit DX12 ekran kartı alsam işi mi görür mü

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı