i7 3770 ve GTX 650 sistem donuyor

Fatih Didin

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir işlemci aldım ve birkaç gündür bununla uğraşıyorum. Bir işlem sırasında birden donup kalıyor kilitleniyor. Acaba güç mü yetersiz kalıyor dedim, bunu denemek için ekran kartını çıkarıp deneyeyim dedim. Bu sefer de resimdeki gibi dondu. Nedir bunun sebebi? Yeni PSU da sipariş ettim, bugün gelecek, onunla da deneyeceğim. Ondan önce başka neyden olabilir diye sizlere bir danışayım dedim.
Sistemim;
  • i7-3770
  • GTX 650
  • 16GB RAM
  • H61H2-MV
  • 300w PSU
Çözüm için de format attım, BIOS'u güncelledim, parçaları söktüm taktım, RAM'lerin yerini değiştirdim.

bozuk görüntü.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sipariş ettiğiniz güç kaynağı ile deneyin. Sorun devam ederse, işlemci montajının düzgün Yapıldığından emin olunuz. Ayrıca monitörde bir sorun olmasın? Başka bir monitörde deneyiniz.
Sorunlar devam ederse montaj işleminden anlayan birisinden rica edip tüm sistemi yeniden montaj Ediniz. Sorunlar devam ederse işlemci düzgün çalışmıyor olabilir. Aldığınız yerden iade talebinde Bulununuz. Aklıma başka bir şey gelmedi :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı