i7 3770K Sisteme Ekran Kartı Önerisi

EmreTLN

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik / Video Editör, Yönetmenlik, Yazarlık
Öncelikle Merhaba,

Birazdan danışacağım konuya lütfen gerçekten bilgisi, deneyimi olanlar cevap versinler. Tahmini cevaplar vererek vaktinizi harcamayın lütfen :) Elbette görüşleriniz benim için çok önemli, ancak yanlış bilgilendirmek istemiyorum. Takdir edersiniz ki, buradaki tavsiyeler üzerine yüksek fiyatta bir ürün alacağım ve yanlış bilgilendirme yüzünden yanlış bir ürün alarak, gereksiz bir harcama yapmak istemiyorum.

Yardım istediğim konu şu; 2012 yılında aldığım Asus ROG CG8580 masaüstü oyun bilgisayarımın, güncel oyun sistemlerine göre geri kaldığını artık net bir şekilde hissedebiliyorum. PUBG'de 25-30 FPS görüyorum. Bu nedenle yeni bir ekran kartı alma düşüncesindeyim. Çünkü yeni bir oyun bilgisayarı toplamak çok daha maliyetli olacaktır.

Sistem bilgilerim şöyle;
İşlemci : Intel Core i7 (3rd Gen) 3770K / 3.5 GHz OC ile 4.2, 4.4 ve 4.6 seçenekleri mevcut.
(+sıvı soğutma var)
RAM: 16 GB (4x4) DDR3 (1600MHz)
SSD: 256 GB
HDD: 1 x 4 TB ( yani 4 tane 1TB lik HDD taktım arşivleme için kullanıyorum)
Anakart: 'sanırım' P8Z77-V
Ekran Kartı: ASUS GTX680

Monitörüm: LG 34UM68 UltraWide (2560x1080) (çözünürlük ile bağlantılı bir performans sorunu da olabilir diye belirtmek istedim)

Daha detaylı bilgi burada

Şimdi soruyorum, sizce bu sisteme 1070'in bir Gaming modeli takılır mı? İşlemci ile 1070 arasında bir problem olur mu? Yoksa yeni bir sistem mi kurmalıyım? Evet ise bir konfigürasyon tavsiyesi olan var mı?

O monitörde GTX 1070 bir sıkıntı yaşatmaz bence. Sadece ekran kartını alırsanız bir sorun çıkarmaz. Işlemciniz bu monitörün de yardımıyla GTX 1070 için yeterli.

GTX 680 şuan bile güçlü bir kart diyebiliriz. Fakat dediğin gibi artık güncel oyunlarda yavaş yavaş tökezlemeye başlıyor. İşlemcin sağlam olduğu için GTX 1070 modeli sıkıntı çıkarmayacaktır. GTX 680'i satıp alabilirsin gönül rahatlığı ile. Gözle görülür bir fark olacaktır.

O monitörde GTX 1070 bir sıkıntı yaşatmaz bence. Sadece ekran kartını alırsanız bir sorun çıkarmaz. Işlemciniz bu monitörün de yardımıyla GTX 1070 için yeterli.

Gtx 1070 ile rahatça kullanabilirsin.

GTX 680 şuan bile güçlü bir kart diyebiliriz. Fakat dediğin gibi artık güncel oyunlarda yavaş yavaş tökezlemeye başlıyor. İşlemcin sağlam olduğu için GTX 1070 modeli sıkıntı çıkarmayacaktır. GTX 680'i satıp alabilirsin gönül rahatlığı ile. Gözle görülür bir fark olacaktır.

Cevaplar için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla mevcut sistemime 1070 model ekran kartını kullanmam da bir sorun/engel yok.

Peki hangi 1070 modelini almam gerekiyor?
Mevcut sistemim ASUS olduğu için ASUS kullanmam daha mı mantıklı olur? yoksa MSI mı?

MSI
ASUS ROG STRIX
ASUS ROG STRİX OC

Yada başka bir model öneriniz var mı? Mesela daha düşük fiyata aynı/yakın performansı alabileceğim bir model var mı? Daha düşük bir model almamı da düşünüyorsanız belirtebilirsiniz 1070 olmak zorunda değil.

Genelde oynadığım oyunlar ve kullandığım proramlar;
GTA V
CS: GO
Rust
PUBG
FIFA 2018
BF 4

Adobe (Photoshop, After Effects, Premiere Pro, Muse, Dimension, Fuse)
Uzun zamandır kullanmıyorum ama belki tekrar 3D's Max kullanmaya başlayabilirim.

Kullandığım monitör'ün çözünürlüğü 2560x1080 (daha önce belirttim ama tekrar belirteyim)
Belki 1920x1080 27" ikinci bir monitör de ekleyebilirim sistemime, Premiere ve After gibi programlarda lazım olabiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı