i7-4500U GT 720M GPU kullanımını artırmak

xmarley

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynarken görev yöneticisinden ekran kartının işlemcinin % kaç kullanıldığını kontrol ederken ekran kartı kullanımının sürekli değiştiğini ve harici ve dahili ekran kartı arasında değiştiğini, sanırım böyle ama emin değilim, fark ettim. Ekran kartı kullanımını sabit %100'de tutmanın bir yolu var mı?

GPU: GT 720M
CPU: i7-4500U.
Dahili GPU: Intel HD Graphics family.

Genel çözüm olarak grafik ayarlarını arttırmak sistem yükünü ekran kartına verecektir. Ekran kartı kullanımını görev yöneticisinden ziyade Afterburner ile takip etmenizi öneririm.

Genel çözüm olarak grafik ayarlarını arttırmak sistem yükünü ekran kartına verecektir. Ekran kartı kullanımını görev yöneticisinden ziyade Afterburner ile takip etmenizi öneririm.
nvidia denetim masasından ayarları mı yükseltmeliyim? gpumun tamamını oyun için kullanmak istiyorum

Oyun içi ayarlarınızı yükseltmelisiniz. Öncelik atayabilirsiniz fakat aşırı derecede bir fark yaratmaz çünkü oyun oynarken GPU, altta ek bir program vs. açık değilse (ki açık olsa bile çoğunu oyun için kullanacaktır) oyun odaklı çalışır. Darboğaz yok ise (ki olduğunu düşünmüyorum) GPU her zaman 100% kullanılacak diye bir kaide yok maalesef.

Oyun içi ayarlarınızı yükseltmelisiniz. Öncelik atayabilirsiniz fakat aşırı derecede bir fark yaratmaz çünkü oyun oynarken GPU, altta ek bir program vs. açık değilse (ki açık olsa bile çoğunu oyun için kullanacaktır) oyun odaklı çalışır. Darboğaz yok ise (ki olduğunu düşünmüyorum) GPU her zaman 100% kullanılacak diye bir kaide yok maalesef.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı