i7 4700HQ Laptop Performans Sorunu

serhatayhn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bu aralar bilgisayarımla ilgili kabak tadı veren sıkıntılar yaşıyorum bilgisayar donuyor. Sistem olarak gayet iyi bir sistemim var daha önce olmuyordu 3 4 gündür bilgisayarıma her girdiğimde donuyor.
Örnek olarak masaüstünde bir programa sağ tıkladığımda masaüstü yanıt vermiyor sonra da kapanır gibi olup eski haline dönüyor. 2. olarak interneti açınca yeni sekmeye bastığımda sekme 10 saniye sonra açılıyor. İnternetim yavaşladı. Yazı yazmaya başladığımda mesela Google'da bir şey aratmam gerek basıyorum yazıyorum sadece 2 harfi yazıyor sonra gidiyor donuyor 2 saniye gibi bir süre içerisinde geri dönüyor. Tekrar tıklamam gerekiyor. Windows simgesine basıyorum başlatma sisteminin gelmesi 10 saniye sürüyor gelince de donuyor 15 saniye daha beklemem gerekiyor kendi haline gelmesi için. Bilgisayarım seçeneğinden SSD ve HDD'ye tıklattığımda açılmıyor 1 2 dakika yüklenmesini bekliyorum ancak devamı gelmiyor yanıt vermemeye başlıyor.
Sorularım: Format attırırsam bu sorun geçer mi? Geçer ise SSD'deki oyunları silmek zorunda mıyım?
Virüs girdiyse ne yapmalıyım? (Hiçbir şekilde virüs programım yok.)(CCleaner ile taradım temizledim)
Sistemden sizin kadar anlamıyorum o yüzden açıklamayı yavaş ve kolay bir dil ile yaparsanız sevinirim desteklerinizi bekliyorum bilgisayarımın sistemini ise aşağıya yazıyorum. Teşekkürler.
  • Sistem: Ekran kartı GTX765M
  • Bellek: 16GB
  • İşlemci: İntel Core i7 4700HQ 2.40 GHz turbo ile 3.40GHz
  • Windows 10 kullanıyorum. Orijinal ve 64 Bit
Tekrardan teşekkürler yardımınıza muhtacım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce ekran kartın gitmiş. Isınmadan dolayı pin oynaması mı ne deniyordu böyle şeylere tam emin değilim ama bence ekra kartından bu sorun. Aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp Intel HD ile bir kullanmayı dene emin ol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bir fark olmadı devre dışı bıraktım hâlâ masaüstünde rastgele bir belgeye sağ tıklayınca o açma ya da isim değiştirme şeylerinin olduğu bar çıkmıyor. Bilgisayar geçici bir süre donuyor sonra kendini yeniliyor gibi bir şey oluyor. Aynı zamanda klavye donuyor gibi bir şey oluyor Google a bir şey yazarken mesela ya da burda bir şey yazarken kaç kere donuyor başka bir yere tıklayıp tekrar yazdığım yere tıklayınca geri geliyor ancak oda 10 saniye gibi bir süre alıyor. Bu arada nedense oyunlarda hiçbir şekilde FPS sorunu çekmiyorum aynı akıcılık ile oynuyorum.

En büyük hatanız CCleaner taramak temizle programları saçmalıktan ibaret sadece ESET NOD32 ve Malwerebytes-AntiMalwere programını indirin ve pc yi taratın. Driverları güncelleyin. Olmazsa format atın tahminimce temp dosyalarını silmişsinizdir. Ve Windows 10u orjinal kurun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı