i7-4770 Sistem İşlemci sıcaklığı ve FPS düşmesi

CarLy John

Centipat
Arkadaşlar, işlemcim i7-4770 şu an pek fazla drop yemiyorum, tek drop yediğim oyun var oda; "Sniper Ghost Warrior 3" yani işlemcim bu oyunda 75 derece üstüne çıkmıyor ama FPS sabitlemedikten sonra çok drop yiyorum. FPS sabitleyince az drop yiyorum. Format atmadan önce CoD Warzone indirmiştim, ne zaman kamerayı çevirsem FPS aşırı düşüyordu yani oynanılacak gibi değildi, her saniye drop yiyordum. İşlemcim bazen 75 derece üstüne bazen 70 derece üstüne çıkmıyor. Yeni CPU soğutucu aldığımda ve termal macun sürdüğümde soğutucuyu takamamıştım, o yüzden de termal macun biraz silindi. Drop yememin başka nedeni olabilir mi?

Aynı Driver'i yüklediysen optimize olamamıştır farklı Driver yüklediysen ya güncel ya da stabil olanı yüklemişsindir.

Neyse, konuyu çok boş uzattım iyi aksamlar.
Aynı Driver'i yüklediysen optimize olamamıştır farklı Driver yüklediysen ya güncel ya da stabil olanı yüklemişsindir.

Ya abi anlamadım gitti! Driver silip yükledim, ilk birkaç oynayisimda drop yemedim ama sonra drop yemeye başladım. İslemcim 65 derece üstüne çıkmıyor ama hala yiyorum. Eskisine göre az yiyorum ama yine de biraz yiyorum.

Son düzenleme:
Neyse, konuyu çok boş uzattım iyi aksamlar.

Ya abi anlamadım gitti! Driver silip yükledim, ilk birkaç oynayisimda drop yemedim ama sonra drop yemeye başladım. İslemcim 65 derece üstüne çıkmıyor ama hala yiyorum. Eskisine göre az yiyorum ama yine de biraz yiyorum.

Belki darboğaz vardır sistemini bir daha tam analizli yazar mısın?

Belki darboğaz vardır sistemini bir daha tam analizli yazar mısın?

Ya bir daha silip yükledim ama bu sefer önerilen Driver'i yükledim, yani Driver bölümünde bir isteğe bağlı bir de önerilen var hep isteğe bağlı olanı yukluyordum. Galiba isteğe bağlı olanda sıkıntı çıkma ihtimali oluyormuş. Simdi Turbo modda işlemciyi çalıştırınca 75 üstüne çıkmıyor, drop da sadece Sniper Ghost Warrior 3'de yeni bir mekana falan girince oluyor her saniye olmuyor eskisi gibi, bu da benim için sıkıntı degil. Eger bir daha aynı problemi yaşarsam, bir daha dokunmayacağım herhalde bilgisayara, düzenli maaşım olana kadar.

HDD kaynaklı droplar yiyor olabilirsin. Sıcaklık değerlerin normal. Sadece bir oyunda problem yaşıyorsan, donanımsal bir problem yoktur.

Ya eskiden her oyunda hem FPS düşmesi, hem de düşük FPS alıyordum. Rainbow Six Siege yüklediğim de, 50 60 FPS alinca şok olmuştum :d.O zaman da Driver silip yüklemiştim normal FPS değerlerine dönmüştü ama sonra yeniden oldu, yeniden silip yükledim ve yeniden oldu. Şu an nedense duzeldigine inanıyorum, tamamen. Abim gelir gelmez 500 GB SSD ve 8 GB RAM almasını isteyeceğim. Bir de ben 500 GB SSD alsam, Windows ve oyunları oraya yükleyip, diğer program ve boş uygulamaları harddiske yüklesem olur mu?

Geri
Yukarı