İ7 4770 ve GTX770 Mac OS Kurma

Daha fazla  
Merhabalar,

Öncelikle forumdaki ilk mesajımla birlikte Recep Baltaş'a ve tüm Technopat'lara teşekkürlerimle başlayayım

Masaüstü toplama bir bilgisayar kullanıyorum. Donanım özelliklerini aşağıda belirttim. Dün akşam videoları izleyerek Hackintosh kurulumuna başladım. Yazılım veya Donanım konularında son derece amatörüm Videoları izleyerek ilerliyorum ve şu an takıldığım bir nokta var. Kısaca süreçten şöyle bahsedeyim;

1- Videoları izleyerek bir Sanal makine ve Mac OS kurdum. Şu an Sanal Mac sorunsuz bir şekilde çalışıyor. (iAtos ML2)
2- Bugün "Unibeast ile ML 10.8.5 Kurulumu" Videosunu izleyerek Unibeast kullarak USB kurulum diski hazırladım.
2a- Anakartla alakalı olan bölümde sönlendiği gibi Tonymacx86'den DSDT listesine baktım. Ancak MSI sekmesi altında benim anakartımla alakalı bir şey bulamadığım için kuruluma devam ettim.
2b- Apple Store'da Mountain Lion'la alakalı bir ürün bulamadım. Mac OS diye arattığımda Yosemite çıktı bitek bende onu indirdim. Hem son güncel sürüm hemde ücretsiz mantığı ile yürüdüm. Ancak Mountain Lion bulsam onu indiricektim. Yosemite kurulumunda bir sorun olur mu?

USB kurulumunu gerçekleştirdim ve Eject yapıp orada bıraktım. Bundan sonrası için yine videoları izleyerek devam edeceğim ancak bazı sorularım var.
3- Yukarıda bahsettiğim konularla alakalı yanlış yaptığım bir nokta var mı? Yani DSDT dosyasına illa da ihtiyaç duyacak mıyım? Ben listede göremeyince demek ki benim Anakart destekliyor dedim devam ettim. Ve aynı soru Yosemite için soruyorum. ML yerine Yosemite, bişey farkeder mi?
4- Videoda anlatılan IOS sistemi bende yok. MSI anakartın IOS paneli daha farklı. Kurulum öncesi ne yapmalıyım?
5- Ben bilgisayarımda W7 kullanıyorum. Hackintosh için yapmak istediğim şey şu; İkinci bir işletim sistemi olarak kullanmak, W7 yi iptal etmeden devam etmek istiyorum. PC açılışında Mac veya W7 seçerek devam etmek istiyorum. Sanırım bu diski bölerek mümkün öyle değil mi? Bunun için en başından PC ye format atmam şart mı? Değilse bu disk bölme işlemini nasıl yapabilirim? Bu sayede bölünen kısma Hackintosh yapabilirim.

Donanım özelliklerim aşağıda ki gibidir;
  • CPU TürüQuadCore Intel Core i7-4770, 3700 MHz (37 x 100)
  • Anakart AdıMSI Z87-G43 Gaming (MS-7816) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
  • Anakart Çipseti Intel Lynx Point Z87, Intel Haswell
  • Bios Türü : BIOS TürüAMI (08/16/2013)
  • Görüntü BağdaştırıcısıNVIDIA GeForce GTX 770 (2 GB)

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın
Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Selamlar.

Sorduğun hemen hemen tüm soruların yanıtları Rehberler Bölümünde bulunan videolarda bulunur, bunları üşenmeden izlersen senin açından daha faydalı olacaktır.
Lion sistemde ekran kartı sürücüsü yaşayabilirsin Yosemite tavsiye ederim, sistemde tüm temel aygıtlar kurulumdan sonra tanınmış ise (tak çalıştır yada kext kullanarak) DSDT yamalamaya gerek yok.
Rehberler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…