i7-4770K görüntü gelmiyor

Şu anki sistemim;

Anakart: B85M-G
İşlemci: G3258 4.4 Stabil
İşlemci Soğutucu: DeepCool Gammaxx s40
Ekran kartı: Asus GTX950 Strix Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage 2x4 1600 MHz
SSD: Samsung 750 Evo 250GB
PSU: Corsair VS 450

İşlemcimi upgrade etmek istedim ve bir 4770K satın aldım dün 6.5 saatlik bir uğraş sonuçsuz kalınca foruma danışmak istedim.

Öncelikle işlemcinin bozuk olmadığını söyleyebilirim. Arkadaşın bilgisayarında çalışıyordu çıkarıp kendi bilgisayarıma takmak için getirdim.

İşlemciyi takmadan önce
1. BIOS pili çıkarıldı 1 dakika beklenip takıldı.
2.Clear CMOS yapıldı.
3.B85M-G nin son sürümü olan 3602 Ez Flash yardımı ile yüklendi.
4.Pentium G3258 çıkarılıp i7 4770K takıldı. Ve görüntü gelmesini beklerken no signal yazısı ile karşılaştık.
5. RAM uyuşmazlığı olabilir belki diyerek Corsair vengeance 2x4 1600 MHz bellekler ile de denedim ama sonuç aynı.
6.RAM'lari tek kanal ve çift kanal olarak taktık görüntü yine yok.
7. Sadece tek modül kullandık sonuç yine aynı.
8. Onboard girişlerinden HDMI, VGA, DVI denendi sonuç yine aynı.
9. 24 pin kablosunu çıkarıp çalıştırdık değişen birşey olmadı.
10. Acaba bu işlemleri yaparken anakara zarar mi verdik diye düşündük, G3258'i tekrar taktık açıldı böylece anakartta bir problem olmadığı anlaşıldı.

Start switch e bastığımızda bilgisayar normal açılıyormuş gibi tepki gösteriyor. Ve işlemcide ısınma var yani çalıştığını belli ediyor.

Normalde her hangi bir işlemci problemi olsa bilgisayarı başlattıktan sonra start switche 1 kere hafif basar isek direk kapanması gerekir.

Ancak burda kapanması için basılı tutmamız gerekiyordu yani normal bir çalışma tepkisi gösteriyordu.

Sorunun nerde olduğunu hala çözebilmiş değiliz. Yardımcı olursanız seviniriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem stabil görünüyor bende i7-4770k kullanıyorum ve msi b85m night elf aynı çipset anakart kullanıyorum sorunun anakartta oldugunu dusunuyuyorum tam olarak baglantıları gozden gecirimisiniz islemci guc girisi vs.

Son düzenleme:
Sistem stabil görünüyor bende i7-4770k kullanıyorum ve msi b85m night elf aynı çipset anakart kullanıyorum sorunun anakartta oldugunu dusunuyuyorum tam olarak baglantıları gozden gecirimisiniz islemci guc girisi vs.

Hocam şöyle söyleyeyim hiçbir şeyi değiştirmeden g3258 i takınca görüntü alıyorum. Çıkarıp yine hiçbir şeyi ellemeden 4770K yıl takınca görüntü gelmiyor.

Birisi 3. nesil işlemci birisi 4. nesil işlemci. BIOS update yapmanız lazım. Bunu denediniz mi? Eski işlemcinizi takın son BIOS update sürümünü indirip BIOS update yapın yeni işlemcinizi sonra takın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı