i7 4770K Sıcaklık Sorunu

Hiko

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, işlemci sıcaklığı boşta 78ºC, 88ºC'ye kadar çıkıyor. Bir konu açmıştım bilgisayarın donması ile ilgili. Acaba sıcaklıktan olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

• Işlemci: i7 4770K
  • Anakart: ASUS MAXIMUS VI HERO
  • Kasa: Xigmatek Talon
  • Soğutucu: H100i

- - - Güncellendi - - -

İşlemci sıcaklığı 36ºC'ye düştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu bir an evvel yenile.
Soğutucunun bağlantılarını doğru yaptığından emin ol ve macun yeniledikten sonra sorun devam ederse pompa çalışmıyor olabilir.
Servise gönderilmesi şart.

Bağlantıların doğru olması lazım. Termal macunu yenileyeli 3-4 ay oldu. Büyük ihtimalle H100i'de sorun var. Servise gönderip gelene kadar stok fanla idare edeceğim. Teşekkürler :)

X4cxP9q.png

Stok fanı taktım. Boştayken bazen 39 dereceye düşüyor bazen 50 dereceyi geçiyor. Oyundayken 60-78 derece arasında geziniyor.

- - - Güncellendi - - -

İşlemciden şüphelenmeye başladım. Boştayken birden 78 dereceye fırladı. Ne yapmam lazım sizce?

Evet Burak Abi. Termal Macunu değerleri koymadan önce sabah yenilemiştim. İşlemciyi garantiye göndermeye karar verdim. H100i ile de aynı değerleri veriyordu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı