i7 4790 sisteme GTX 1080 Eklemek

morningwood

Hectopat
Daha fazla  
Şu an eran kartım R9 290 Tri-x, işlemcim i7 4790, anakartım ASUS H97, 750W PSU. Elimde 2 tane 24 inch monitor var. Klavye, mouse kulaklık vs. aksesuar her şey iyi durumda. Son zamanlarda yeni bir bilgisayar toplamaya karar verdim ancak kafamdaki bilgisayarı toplamak 10000-12000 TL arası bir şey oluyor ve bu kadar vermek gereksiz gibi geliyor. Şu an elimdeki sisteme sadece ekran kartını GTX 1080 alarak değiştirsem acaba sistemde bir boğma meydana gelir mi? Eğer gelirse ekstra neleri değiştirmem gerek? Anakart gibi vs ? i7 4790 yeterli mi acaba GTX 1080 için ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı olacağını düşünmüyorum i7 4790 hala güçlü bir işlemci ama 1080P'de bilgisayarı boğar mı bilemem.

I7 4790K'yı GTX1070 ile kullanmak bile zaman zaman darboğaza sebebiyet veriyor. @Pantheon hocam zaman zaman darboğaz yaşanıyor demişti diye hatırlıyorum, umarım yanlış hatırlamıyorumdur. 4K Monitör ile kullanabilirsiniz ama. 4K monitörlerde tam gücünü göstereceği için bir sıkıntı çekmezsiniz. Veya 2 adet 2K monitör de olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı