i7 4790K Hava Soğutma Önerisi

Kyndill

Hectopat
Daha fazla  
Bu durum rahatsızlık veriyorsa üzgünüm. Fakat ilk defa bunu konu haline getiriyorum, daha kapsamlı tavsiyeler ve bilgilenme amacıyla.

Öncelikle İ7 4790K işlemci, Asus ROG Maximus VII Hero Z97 anakart ve Aerocool Xstrike One Adv. Kasa kullanıyorum. Şu an için stok fanla idare ediyorum ama bazı oyunlar dışında 80 dereceden aşağı düşmüyor. Bu durum bileşenlere zarar verir mi, performans düşüşüne sebep olur mu bilmiyorum. Yine de bir soğutucu almayı düşünüyorum.

En fazla 250-300 TL verebilirim ama 5-10 derece için fazladan para vermek de istemiyorum, Turbo Boost açık bir şekilde sıcaklığın yükselmesine izin vermeyecek bir soğutucu önermeniz çok mutlu eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiyat aralığında Corsair Hydro H45 gibi su soğutmalı sistemler var, hava soğutmalı iyi bir fan da dikkatimi çekerse yazarım

Bu fiyat aralığında Corsair Hydro H45 gibi su soğutmalı sistemler var, hava soğutmalı iyi bir fan da dikkatimi çekerse yazarım

Sanırım bu fiyat aralığında alacağım bir hava soğutma, aynı fıyattaki bir sıvı soğutmadan daha iyi ya da sıvı soğutmaya yakın bir performans sunabiliyormuş. O yüzden hava soğutma almak daha uygun olmaz mı?

Eğer aldıktan sonra değiştirme şansınız olursa ben denerdim. 2mm sıkıntı olur mu olmaz mı diye. Eğer risk alamam diyorsanız NH-U12S tam 158mm ve işinizi görür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı