i7 4790K için anakart tavsiyesi

hayta332

Hectopat
RAM
16 GB DDR3
İşlemci
i7-4790k
Herkese merhaba.
Yaklaşık 1 hafta önce ECS Z-87 H3-A4 v2.0 anakartım arızalandı ve yeni anakart bakıyorum. Şu ana kadar baktıklarım arasında ASUS Z-97'a ve k serileri ile MSI Z-97 Gaming 5 serileri arasında kaldım. Sıfırı artık kalmadığı için mecburen ikinci el olarak bakıyorum. Bu konuda sizlerin önerisi nedir? Farklı marka önerilerine de açığım elbette. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bence sistem değiştirme vakti gelmiş.

En basitinden şuan ikinci elde R5 2600 işlemcileri 1000-1100tl'ye rahatlıkla bulabilirsiniz. İşlemciniz çok rahat 1000tl'nin üstünde ederi var tam kaç eder bilmiyorum. Aşağıdaki attığım videoda işlemcileri stok ve oc değerleri olarak ayrı ayrı performanslarını ölçmüşler. R5 2600 bir tık önde. Madem anakart alacaksınız. İşlemciyi satıp (üstüne para bile artabilir) oyun performansı daha iyi olan r5 2600'e geçmek ve her türlü anakart alacaksanız da AM4 ile yola devam etmek bence en uygunu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hem anakartı sıfır almış olursunuz garantili bir şekilde. Ramler zaten çok ucuzladı. Baktığınız anakartlar kaç para bilmiyorum da sıfır anakartlar 1500'e var. Ram desek 900 tl. Elinizdeki ramleride sattığınızı düşünürsek. Sürecin sonunda en fazla 1000tl gibi ekstra masraf yaparak güncel platforma geçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı