İ7 4790K işlemciye sıvı soğutma önerisi

Glories

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir sistem topladım işlemcinin kendi fanını taktırdım.
i7 4790K
Asus GTX970
Thermaltake V3 600w Siyah kasa

Bu sisteme göre stabil bir sıvı soğutma önerisi isteyecektim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bütçeniz nedir ? Anakart marka/model nedir ? Ve işlemciye ne kadar çok O.C yapıcaksınız ? Eğer fazla O.C'tan anlamıyorum diyorsanız Cooler Master Hyper 212 EVO sizin için yeterli olacaktır. Ama derseniz ki ben bazen sıkıldığımda O.C yapmak istiyorum veya Render ile uğraşıyorum diyorsanız bütçenize göre sıvı soğutma önerebiliriz.

Bütçe olarak sıkıntı yok sadece beni uzun zaman idare etmesi önemli. Asus Z97 Pro Gamer anakart. O.C'den fazla anlamıyorum. Zaman ile bir tane daha ekran kartı almayı düşünüyorum ondan sıvı soğutma önerisi istedim. Eksiklerimi söylediğiniz için teşekkürler.

Eğer yazın sıcakta oyun oynarken işlemciniz stok fan ile çile çekmesin istiyorsanız Corsair H100i alın gönlünüz rahat etsin. Tabii kasaya sığıyorsa alın. Hemen alıpta montaja gelince elinizde kalmasın.

Zaman ile bir tane daha ekran kartı almayı düşünüyorum ondan sıvı soğutma önerisi istedim.
Ekran kartı ile işlemci soğutucunun ne alakası var? Ekran kartı alacaksan, ekran kartına OC yapacaksan ekran kartı için özel sıvı soğutma sistemlerine bakmalısın.
Anakart için OC yapacaksan ve OC'den anlamam diyorsan vatanda 200/300Tl civarındaki fanlar fazlaca yeterli gelir.

Bana göre şuan en iyi CPU soğutucularından biri Cooler Master Nepton 280L'dir. Kesinlikle tavsiye ederim. Bütçe sorunun yoksa tabi.. Fiyatı Vatan'da 424 TL.

Noctua al derim, hem sessiz hemde iyi sogutur. Overclockta da yari yolda birakmaz, sivi sogutmada ise Corsair h100i.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı