i7 4790K Overclock ile 75 derece

zynexhere

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. i7 4790K işlemcimi overclock yaptım. Şu anki değerler 1.224v ve 4.6GHz ile 20 25 dakika yük altında çalıştırdım. İşlemci 75 derecelerdeydi. Sizce değerler iyi mi? PC geçtiğim zaman fotoğraf atacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkürler. Birde RAM overclock olayını açıklar mısınız? Voltaj vermeden 1866mhz çıkarabildim sadece.Dahada arttırmanın yolu var mı? Kullandığım ram Gskill RipjawsX 1600mhz.

Cevaplarınız için teşekkürler. Birde RAM overclock olayını açıklar mısınız? Voltaj vermeden 1866mhz çıkarabildim sadece.Dahada arttırmanın yolu var mı? Kullandığım ram Gskill RipjawsX 1600mhz.
Hocam bende 4.5GHz 1.16V ile OC yaptım. Stres testinde 10dk sorun yaşamadım AİDA64 ile ama BF V girdiğimde biraz oynadıktan sonra başta mavi ekran verdi ki sıcaklıklar 70 derece civarıydı maksimum anlayamadım durumu. Sonra işlemciyi OC ederken RAM ile de oynayayım dedim aynı RAM' leri kullanıyoruz benimkiler baştan beri 1866MHz ayarlıydı ama geri 1600MHz çevirdim bu sefer de oyundan atıp oyunu kapatıyor fakat mavi ekran yok. Kısacası RAM işi biraz sıkıntılı bence fazla oynamayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı