i7 4790k sistem toplama

bozgilik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki sistemi 2 gün içerisinde almayı düşünüyorum. Sizce eksikler neler? Bilgisayarda en son oyunlar GTA 5, Withcher 3 vs. tarzı oyunlar oynamıyorum. Sadece mmorpg oyunlar oynuyorum ve arasıra lol, CS:GO felan o yüzden ekran kartını bütçe nedeniyle şimdilik çok uzay bir şey almayı düşünmüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. İşlemciyi seçmemin nedeni single thread CPU benchmark incelemesi mmorpg oyunlarda bu en önemli özellikmiş. Tom's hardware'da okumuştum(aion için vs) ayrıca i7 4790 ve GTX 750 Ti strix ile bir arkadaşım gayet iyi performans aldığını dile getirmişti. Teşekkürler.

CPU : i7 4790k
GPU : GTX 750 Ti strix
MB : MSİ z97 PC MATE
RAM : 8 GB ripjaws tek modül
Case : Asgard 382 600 W PSU
HD : 3.5 WD 1 TB Caviar Blue

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çok yüksek tutulup, ekran kartı kısılmış. İşlemciyi illa yüksek tutmak istiyorsanız Skylake tercih ediniz.

skylake single thread performansı i7 4790k dan üstünmüdür daha iyi bir performans verir mi pek bilgim yok he birde skylake sanırım stok fansız maliyet ne kadar olur skylake için birde avantajları nedir i7 4790k ya nispeten çok soru sordum ama pek bilgim yok yabancı bir siteden buildi gördüm burda paylaştım güzel geldi banada

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı