i7 4790K ve Gigabyte Z97-D3H Tabanlı Sistem Toplama

adaminbiri

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bir sistem topluyorum ancak ekran kartı konusunda kararsız kaldım. Ekran kartı için bütçem 1000 TL. Aklımda Asus GTX760 var ama o da Directx 12'yi desteklemiyor. Ayrıca sistemde eksik gördüğünüz veya abartı denilebilecek noktalar var mı? (Şunu şununla değiştir gibi.) Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bir de en güvenilir, bu parçaları nerden almalıyım? Vatan vb. yerler pahalı olabiliyor. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Özellikler:

• intel core i7 4790k
  • corsair hydro h60 sıvı soğutma sistemi
  • gigabyte z97-d3h intel 1150 pin anakart
  • kingston 2x4 ddr3 hyperx fury red soğutuculu RAM
  • seagate 2tb 7200rpm 64 mb
  • kingston 240gb ssd
  • thermaltake vore v31 650w 80+bronze usb3.0 pencereli kasa
  • aoc 23 ekran full hd monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 400 ve üzeri tüm ekran kartları Directx 12 destekleyecek. Bu sistemi ne amaçla kullanacaksınız ? Bütçeniz nedir ? Sıvı soğutma gereksiz olmuş, yerine Hyper 212 alabilirsiniz.

Bütçe 1000 lira ise AMD ye yönelmenizi tavsiye ederim. GTX 9xx serisinden sonra ciddi anlamda fiyat kırdılar.
Bütçe birazcık artarsa: www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 290X Bf4 Edition Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
1000 lira bütçeye: www.vatanbilgisayar.com: Sapphire R9 290 Tri-X Oc Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx 11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Nvidia'da ısrarcıysanız GTX 960.
11.2 kartları neden tavsiye ediyorsunuz? DX 12 desteklemiyecek ve yakında da geçilecek diye biliyorum?

Yanlış biliyorsunuz. Önerdiğim kartların hepsi DX12 destekleyecek. Fakat DX 12 kartlardaki kadar performans artışı olmayacağını tahmin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı