i7 4790K ve R9 290X Tabanlı Sistem Toplama

kubycs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyun için masaüstü bir bilgisayar toplamak istiyorum bu konuda aşağıda belirttiğim parçaları uygun gördüm öneri veya yorumlarınızı bekliyorum.

2 SSD alıp Raid yapmak istiyorum. Bunu donanımsal Raid yapmak için Raid kart almam gerekiyor mu ?

SEIDON 120V PLUS SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim BurakBican.

Lakin bu şekilde sistem toplayanlar "Nvidia" kullanıyor. Ama ben "AMD" nin görüntü kalitesinin daha iyi olduğuna inanıyorum. "GTX 580" kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.
RAM konusunda 2400 MHz yerine 1600 MHz yeter diye söylemler var. O konu hakkında da aydınlanmak istiyorum.

Ben teşekkür ederim. Öncellike 2400 MHz olan bir RAM 1600 MHz den elbette daha iyi. Fazla söylenenlere kulak asmamak lazım. Evet sistem toplayanlar Nvidia kullanıyor. Mesela Recep ve Ali abilerin hazırladığı videolarının çoğunda Nvidia kullanılmış. Ancak AMD'yi de kötülemiyorım. Çok başarılı markadır. Ama seçim sizindir.

Render sistemleri için 2400'ü uygun görmüşler. Donanımsal raid için alacağım IDE kart doğru mu acaba?

Son oyun toplama rehberinde Recep Abi demişti. 4790K en fazla 1600 Mhz kadar destekliyormuş. O.C ile en fazla 1866 Mhz'ye çıkartılabiliyomuş. İsterseniz bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı