i7 4820K ve GTX 980 için PSU önerisi

Istiklal

Kilopat
Yer
Beylerbeyi, Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Dün gece, yeni aldığım RAM'lerini denerken sürekli PSU şartelini kapattım açtım. Sonuç 5 Senelik PSU sizlere ömür. Ekran kartımın desteği yoktu zaten 620W PSU da az geliyordu.

1000 lira bütçem var, 1200'e de çıkartabilirim en fazla. Modüler bir PSU arıyorum. Yalnız ekran kartımda 2x8PİN + 2x3 PİN Girişi var yani şu şekilde;

pbmgMa.png

Sadece bu kart için yüksek bir PSU kullanmam bile gerekiyor. Eski PSU'da 8 pin girişi 1 adet olduğu için elektrikçiye özel olarak bir kablo yaptırmıştım, pek de sağlıklı olmamıştı, içimde de hep bir kurt vardı. Sonunda patladı gitti.

Modüler olmasa da olur bak şu da işini görür diyebileceğiniz bir şey varsa uygun onu alma taraftarıyım.
Doviz ve kur miktarı yüksek olduğu için düşük bütçeli bir şey iyi olur. Fakat ben de kötü bir şey almak istemiyorum.

Bilgisayar bileşenlerim aşağıdaki gibidir.

• ASUS P9X79 PRO Intel X79 Soket 2011 DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart
  • Evga GTX980 Classified ACX 2.0 GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
  • Intel Core i7 4820K
  • Dominator® Platinum with Corsair Link Connector — 1.65V 16GB Dual/Quad Channel DDR3 Memory Kit / CMD16GX3M4A2400C9

Devede kulak kalmayacak, fiyat performans ürünü önerisi bekliyorum. İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı